Kuduz Aşısı

Elfsev

Şuan kedim 4 aylık kuduz aşısı yaptırmalı mıyım yoksa erken mi karar veremedim yaptıranlar fikir verebilir mi?

10 CEVAP

Gozdetemizel

Kuduz asisi bildigim kdriyla kediye yapilan son aşi 1 yil icinde.bizde yarin yaptiricaz cunki.
3. Asi olarak 3. Ayda yazdi bize.1 ay arayla yapiyo asilari bizimki.
Goturdugumuzde 2 aylik civarinda demisti bize kedimiz icin.ama asiyi yapmadan kilosuna bakiyo bizim vet.mesela ilk sahiplenip gittigimizde ic paraziti yapti,henuz 900 gram 1 hafta sonra geri gelin 1000 grami gectiyse yapariz demisti ilk karma asi icin

2,5 aylık kedim biz iki haftada bir aşıya gidiyoruz bir çok aşısı yapıldı kuduzda yapılacak bence geç değil veteriner size söyler zaten

Demetcinar

Benim 3.5 aylık 2 kedim var. 30 aralıkta hem kuduz hemde lösemi1 yapıldı. Halsizlik ateş vs hiç birsey olmadı. Eve gelir gelmez oynamaya başladılar. Veteriner yapılması gerektiğini söylemişti

satinalmayin

Evde duran kediye kuduz saçma aslında ama resmi olarak zorunlu henüz soran olmadı gerçi :)

Gozdetemizel

Valla evet evde duran ve 2 aya kdr emen kedide kuduz olmaz diyolar ama seyahat icin tum asilarin da olmasi gerekiyo.mesela 3 gun once bnmki gozumu tirmaladi kanadi,dayak yemis gibi mosmor suanda.kuduz asisindan once yapmasi da guzel oldu tabi :)

Elfsev

Bende iç dış parazit karma aşısını yaptırdım , kuduzuda yaptıracak . Lösemiyi düşünmüyorum şuan için çoğu kişi önermedi veterinerde önermedi

Yasal olarak kuduz aşısını yaptırman gerek canım buna dikkat et birde iç ve dış parazitlerde onun ve senin sağlığın için yaptırman gerek yaptır bence iyi olacağına emin ol :)

Gozdetemizel

Valla ben kabin amiriyim havayollarinda ve evet biz asilari tam istiyoruz ama Turkiye’de suan çip uygulamasi zorunlu degil.Ancak 3 aydir izindeyim ve suan yasadigim ulkede çipsiz hicbiyere goturemiyosunuz evcil hayvaninizi.Bende bi Turkiyede de muayne ettirmek istiyorum,asilari tamamlaninca kilosuna gore cip takip takamicana bakicakmis doktor.1 hafta Turkiyeye geliyorum aklim bunda kaliyo :) psikopata bagladik iyice

Gozdetemizel

Bide veteriner bana losemi asisi degil genclik hastaligi asisi bu dedi.kisinin kendi insiyatifindemi bilemiyorum ama ben yaptirmak zorunda kaldim cunki cikaramiyorum ulkeden kedimi.tum asilari istiyo devlet :(

Gözde temizel malesef uçak ile yolculukta aşıları tam olmak zorunda gibi bir ibare oldu için bunu yapıyorlar