Lütfen Cevaplar Mısınız

Cry_wolf

Dışarıda bir kedi var bu kediyi yaklaşık 10 aydır tanıyorum 5 aylıkken sokağa atılmış şimdi yaklaşık 1.5 yaşında onu eve almak istiyorum malum havalar soğuk ama ailem eve alışamaz dışarıda özgürlüğe alışık diyor sizce ne yapmalıyım

7 CEVAP

Cry_wolf

Acil cevap birilerine danışmam lazım ailemi ikna edemiyorum çok hayvanseverlerdir ama kediyi özgürlüğünden almak istemiyorlar

onurhhn

Ailenizi ikna etmeye çalışın evde ona ayıracak yeriniz varsa. Sonra veterinerde iç dış parazit kontrollerini yaptırmanız lazım. Kısa sürede olsa ona sıcak bir yuva sağlamış olursunuz. Sonra bakarsınız duruma aileniz ikna olmuyor. Evinize çok alışmadan bir hafta içinde az çok belli olur tekrar önceki yaşadığı yerde bakarsınız.

Cry_wolf

kedi eve alışır mı ya kaçmak isterse dışarıyı özlerse

aleyn

bazı kediler gerçekten özgürlüğüne çok düşkün oluyor ve sokakta yaşadıktan sonra evde durmuyor ama bazıları da sokakta yaşamalarına rağmen ev seviyorlar eve bi kez girince tamamen ev kedisi oluyorlar. 2. kedimi sokaktan 1. yaş civarında aldım öncekini yavruyken almama rağmen ondan daha çabuk ve kolay eve adapte oldu başta geçici olarak almıştım hatta hasta oldugu için iyileştikten sonra sokağa bırakmak isteidğimde gitmedi, evde kapıya bile yaklaşmıyor hiç dışarı çıkmak istemedi geldiğinden beri düşünün. yani bu kedinin karakterine bağlı eve alın iç dış paraziyi yaptırıp alışmazsa sürekli dışarı çıkmak için miyavlarsa mutsuz oldugunu görürseniz tekrar bırakıp dışarda beslemeye devam edersiniz.

onurhhn

Kediniz zamanla yaşadığı yere evinize alışır. Zaten belli bir yaştan sonra yerlerini artık benimsiyorlar. Bir göğüs tasması alıp istediğiniz zaman havalar güzel olduğunda dışarı çıkarabilirsiniz zaten. Çoğu kedi açık yer buldukları zaman kaçar.

FaziletErdem

1 yaşını geçmemiş bence alışır çünkü küçükken sokak zor geliyor onlara biliyorlar anlıyorlar, büyüyünce alışmış oluyorlar. Şuan alırsanız neden alışmasın bence cinse göre de değişebilir bu ? Benim aldıklarım alıştı sokaktan korkuyorlar :(

Cry_wolf

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim şimdi sadece ikna etmesi kaldı