Erkek Kedilerin Birden Fazla Çiftleştirilmesinin Sakıncaları Var Mı?

TarcinAyse

Erkek kedilerin birden fazla çiftleştirilmesinin sakıncaları var mı?

6 CEVAP

satinalmayin

evet var 1-idrar yolları rahtsızlıkları daha fazla oluyor kısır erkeklerde 2-Sürekli uyuyorlar hareket etmiyıorlar fazla kilo alıyorlar.

TarcinAyse

cevaplarınız için çok teşekkürler:)

satinalmayin

Hayır tabiki.Erkek kedi doğada sürekli dişi arar ve bir çifleşme dönemi yoktur .

TarcinAyse

Yani öyle ömür kısalması yada daha farklı olumsuz yönleri yok erkek kedinin birden fazla çiftleşmesinde? dişi kedilerin yıprandığını biliyorum hamilelik ve doğum sürecinden dolayı. erkek kedilerde böyle olumsuz bir etki yok anladığım kadarıyla

satinalmayin

ömrü kısalmaz belki uzar çünkü çifleşmediği zaman strese giriyorlar.

TarcinAyse

çünkü ona göre kısırlaştırmayı geciktiricem. kısırlaştırmanın da olumsuz etkileri olduğu söyleniyor