N&D Kısırlaştırılmış Kedi Maması

toshi

N&D mamalarının bütün kısırlaştırılmış serilerinde protein oranı, kalsiyum, fosfor ve magnezyum oranları yüksek sizin düşünceleriniz neler? Erkek kediler için idrar yollarında problem oluşturabilir mesela bu oranlar.

Tavuklu ve Narlı Tahılsız Kısırlaştırılmış: Ham protein %46.00; Kalsiyum %1.50; Fosfor %1.30; Magnezyum %0.09

Bıldırcın Etli Bal Kabaklı ve Narlı Tahılsız: Ham protein %46.00; Kalsiyum %1.50; Fosfor %1.30; Magnezyum belirtilmemiş.

Tavuklu ve Narlı Düşük Tahıllı: Ham protein %38.00; Kalsiyum %1,20; Fosfor %1,00; Magnezyum %0.09.

6 CEVAP

Faytekin

Nd nin son çıkardığı Somonlu Kısır mamasinin değerleri gayet iyi ,diger mamaların dediginiz gibi yüksek ama bu mama da dengelemisler ,bundan daha düşük değerler de başka hastalıklara davetiye çıkarır ,ne çok ne az tam aradığım oranlarda olmuş bu mama ,ben de Nd nin kısır mamalarınin bu oranlarini yüksek bulduğum için hep,değerleri düşük normal mama kullandım şimdiye kadar ama şuan tamamen Somonlu Kısır mamasına geçtim..

LadyAndCat

Toshi
Çok iyi bir konuyu gündeme getirmişsiniz tebrik ederim:)
Demek ki bundan böyle bu konulara dikkat etmek gerekir. Sadece et oranı fazla ve tahıl oranı az demekle olmadığını hep beraber görüyoruz.

dilex

Nd balkabaklı rınga kısırlastırılmış mama kızıma hıc ıyı gelmedı.tüy dökümü ve deride kepek oluştu ben de proplan denedim tuy dokumu durdu gibi

heraxmia

kedim 2 yasında dogumundan kısa bir süre sonra gectim nd mamaya magnezyumu yuksek oldugu için idrar yollarında tas kum vs magnezyumum yuksek kalitesi düşük mamalarda oluyormus kalıtesiz olarak düşünmemiştim ama nd magnezyumu yuksek

kurban1525

Şu ana kadar ND kullanan çok gördüm, kendim de kullandım. Nadiren tüy dökümü haricinde hiçbir sorun ile karşılaşmadim. Bir de mamanın kokusu çok fazla :)

aleyn

hangi mama kullanılırsa kullanılsın kısır özellikle erkek kedilerde önlem amaçlı düzenli urinary macun kullanılmalı. vetime sordugumda da kullanmamı önermişti kedilerim dişi olmasına rağmen. çünkü bu idrar yolları sorunları mamadan kedinin bünyesine su içme oranına kadar biçok değişkene bağlı olarak oluşabilir.