Kedim Kumda İhtiyacını Görürken

Merhaba kedim kumda ihtiyacını görürken miyavlıyor bazen bağırarak miyavlıyor ? Doğalarında mı var yoksa kedim hasta olabilir mi ?

13 CEVAP

Ellemedim bilmiyorum

Mamasınıda tavuk suyla ıslatıp veriyorum aslında

Minnakpatipuki

Idrar yollarında da bir problem olabilir. Kakasini da poşetle bi elleyip bakmalısınız kabız mi diye

Tamam öyle yaparım teşekkürler öyleyse organik yoğurt yedirsem olur mu ?

Doktorum ısrarla sadece kuru mama ve tavukla karıştırıp vermemi söylüyor başka birşey yedirmeme izin vermiyor ben aslında arada minik kaçamaklar yaptırıyorum geçen sebze çorbasına bayıldı yoğurduda seviyor versem birşey olmaz yani öyle diyorsunuz peki deneyeceğim teşekkürler .

Teşekkürler deneyeceğim sevgiler

izmir_pet

Yuksek ihtimalle kabizdir. Kabizsa miyavlar bagirir. Kakasi cok sert mi ?

izmir_pet

Kumda kapamadan bakin. Belli olur. Cok koyu renk kati gorunur. Ve yaparken zorlanir bayagi. Anlarsiniz yani. Bi kontrol edin. Kabizdir

izmir_pet

Daha cok minikmis oglunuz. Yavru mamasi kullaniyorsunuz dgl mi?

izmir_pet

Gunde bir kasik yogurt yiyeebilir cok iyi gelir. Tavuk suyuyla islatmaniz da guzel. Bazen yagsiz sebze corbalari yapabilirsiniz tavuk suyuyla. Sadece kuru yemesin

izmir_pet

Suan cok zorlaniyorsa birazcik mamasiyla zeytinyagi verebilirsiniz. Dogal saf zeytinyagi varsa. Bi cay kasigi kadar..

izmir_pet

Corba pure vs kendi yaptiginiz seylerden korkmayin. İcerigini bilen sizsiniz sonucta. Veterinerleri tabi dinlemeliyiz ama her dedikleri de dogru olmayabiliyor. Yas mama yerine kendimiz alternatif seyler yspabiliriz. Sadecs sslam sosis vs seyler zararlidir. Sut zararlidir. Yumurta vs odul niyetine verilsbilir ama bazi kedilerde alerji yapabiliyormus riskli. Her verdiginizi gozlemleyin. Farkli bi etki gordugunuz sey olursa vermessiniz:)

_kklkmlk

Bence siz veterinerinizi dinleyin