Kedim Kuyruğunu Emmiyor Yiyiyor *Acil*

Oltamm

4 ay önce sahiplenmiştim. Sahiplendikten 3 ay sonra kuyruğunu emmeye başladı bi baktım kuyruğunun ucundaki tüyler birden yok olmuş (emmeye başladıktan 4-5 gün içinde bu noktaya geldi) veterinere gittik mantar olduğunu düşünerek psikolojik olduğunu söylediler ve bu huyundan vazgeçirmezsek büyünce de devam edecekmiş. Kızarıklık vs olunca getirin depresyon ilacı tedavisine başlayalım dedi(yaşı küçük olduğu için simdiden vermeleri zararıymış karaciğer yetmezliği vs komplikasyonları oluşabilirmiş) bugünde ucundan hafif yemiş olduğunu farkettim ne yapacağımı şaşırdım * konu hakkında bilgisi olan varmı yapabileceğim bir şey??? *

9 CEVAP

Onu uzaklaştıracak bir koku sürseniz kuyruğuna birde strese kedi otu iyi gelir derler kediler için kwdi otu içeren fare alın onunla meşgul olsun

Friolero

Durumunuz gerçekten çok zor. Veterinerim bu ilacı bana kedim sürekli farklı cisimler yiyor ve anksiyete belirtileri gösteriyor diye önermişti. Anksiyete halindeki kediler kendilerini yaralayabiliyor. Daha önceleri başka kedi ve köpekler üzerinde de çok olumlu etkileri olmuş. Bunun dışında da başka bir ilaç kullanmayın falan demişti. Ancak ilacı bırakmamak gerekiyor.

Oltamm

Bunu veterinerle konuşayım ise yarar umarım teşekürler

Friolero

COMPOSURE u veterinerinize danışın.

Vetriscience composure kedi ve köpek sakinleştirici 60 tablet stresli ve agresif kedi ve küçük ırk köpeklerde güvenle kullanılabilir. Kedi ve köpekler bazen stresli ortamlarda adapte olup sakinleşemezler bu durum onları hiper aktiviteye, normal olmayan davranışlara, tuvaletlerini yapmaya, kaşınmaya, titremeye veya agresif davranışlara itebilir. Vetriscience Composure tabletin içerisinde köpeğinizin kişiliğini etkilemeden onun sakinleşmesini sağlayan rahatlatıcılar içerir.

durdanednmez

Merhaba; kedi kuyruk yemez, mantar olduğu için kaşınıyor, oda ağzıyla kaşıyor. Günde iki kere baticon sürün, sürerken mutlaka eldiven giyin. En az 10 dakika yalamamasını sağlayın, kısa sürede tüylenmeye başlayacak. Mantar olduğu için farklı bölgelerde de görebilirsiniz panik olmayın baticonu her yerine uygulayın. Supravit şurup verin günde 1 ml yeter, düzenli vermeniz çok önemli en az 1 ay. Asla depresyon ilacı kullanmayın. Geçmiş olsun.

Oltamm

Kedi kuyruk yemez değil. yiyorlar malesef mantar sanmıştık vet. Psikolojik dedi antodepresana gecilecek duruma gelcez bu gidiste oda çok zararliymis friolero dediginiz ilaci da vete söyleyeyim ınsallah çözüm yolu olur bağımlılık yapan ilaçlar gurubunda sanırım bu tarz ilaçlar sürekli kullanmamız gerekecek dediğiniz gibi uzun süre kullanımda zarar vermez organlara umarım araştırayım

Oltamm

Friolero kediniz besin dışı şeyleri yemeyi bıraktığı ilaç ise yarıyor mu

Cldkgkcs

Bu kadar tüyü de yemiş oluyor o zaman, malt kullansanız da iyi olur

Friolero

İsterseniz benim veterinerimle görüşebilirsiniz o daha aydınlatıcı bilgiler verir.