Kedimin Ağzı Kokuyor

Suyanik

5.5 aylık dişi bir kedim var. Geçen hafta stres sebebiyle bir süre mama yemedi ve hastalandı. Şuan Sağlığı ve hareketliliği düzeldi ancak hala ağız kokusu devam ediyor. Sebebi nedir ve nasıl geçer? Bir fikri olan var mı?

6 CEVAP

izmir_pet

Balikli ve tahilsiz mamalar koku yapar illaki ama normal yavru mamalari genelde tahilli ve tavuklu. Mamadan degildir koku. Agzinda iltihap yara vs bisey yoksa, ic parazit falan da yoksa bu donem tam dis degisim donemi ve gayet normaldir. Benim bir kedim suan 8aylik ve gecen aya kadar agzi inanilmaz kokuyordu. Suan yeni yeni bikac haftadir bayagi azaldi. Neredeyse suan kokmuyo diyebiliirm. Bazi dis degisim 3.5- 7-8 aylik arasi degisebilir. Sizin en ideal dis degisim zamani. Yinede kontrol edin dis etlerinde sislinlik iltihap yaralar vs varmi? Ayrica ozelden bi baglanti aticam bakarsaniz..

Suyanik

Çok çok teşekkür ederim. Sanıyorum diş değişimi çünkü bazen evde küçük tatlı dişler buluyorum. İlginiz için de çok teşekkür ederim

Minnak27

Hangi marka mama kullanıyorsunuz,mama sebebiyle olabilir veya ağızda iltihap olabilir

Suyanik

Proplan yavru kedi maması kullanıyorum

izmir_pet

Rica ederimm:)