Tırmalama Tahtası Tırmalamamak?

gizoz063

Kedim ilk geldiğinde sandalyemi parçalamıştı üstüne birkaç kere daha aynısını yaptı ve koltuk kenarlarını da tırmalamaya başladı ben de o sırada tırmalama tahtası siparişi vermiştim geç geldiği için bunlara maruz kaldım. Şimdi ise oyun oynarken ipi tırmalama tahtasının etrafında oynatınca arada tırmalıyor fakat tırnaklarını yine de eşyalara geçiriyor normal zamanda. Eğer ben yaklaştırmazsam hiç yaklaşmıyor tahtaya. Bu sorunu acilen çözmeliyim. Kedinizi tırmalama tahtasına nasıl alıştırdınız?

10 CEVAP

IREMBUSE

bir tane lazer alarak kedi tırmalama tahtasının üzerine tutun onunla çok güzel oynuyor daha sonra yavaş yavaş alışıyor :)

Gozdetemizel

Yok dun kestik illaki sivriltcek onlari.sivriltemezse nasil bahce kapisinin teline perdelere tirmancak :):):)

Gozdetemizel

Alismadi.hic alismadi alismazda artik,bizimkide koltuklari tirmaliyodu kilim aldim simdi kilimde torpuluyo.naptiysam olmadi patilerini surttum tirnaklarini cikarip surttum olmadi

Kazim1980

Ev Kapısının girişine yakın koyun.Siz evden çıkıp geri geldiğinizde yanınıza gelecek, o zaman tahtaya götürün alışır.

Tırnakları kesince sorun çözülmüyor mu ya benim kedim Allahtan yapmıyor :((

Heathcliff

Siz bir kedi gibi arada tırmalayın tırmalama tahtasını o da sizi takip edip tırmayalacaktır.Alışır bir süre sonra

Fablemoon

Bizim kıza tırmalama tahtadı aldık ama tahta dışında her yeri tırmalıyor. Yine koltukları tırmalama merasimini atlattık şükür şimdi yatak üstleri çanta arkaları vs başladı hatta ben yatağı tırmalarken alıp tırmalama tahtadıns götürdüğümü bilirim siz alıştırmaya çalışın koltukları vs. tırmalayınca hayır diye ona kızın ve tırmalama tahtasına götürün. Kedinizin illa ki her yerde uyuyodur ama belli bir uyuduğu yer vardır genellikle zaten uyandıktan sonra bir yerleri tırmalarlar o belli uyuduğu yere yakın koyun tırmalama tahtasını bizimkisi 2-3 ay denedik denedik eskiye göre artık daha az bir yerleri tırmalıyor tamamen bu alışkanlığı gitmez ama azaltılabilir.

gizoz063

Genelde uyuduğı yer benim odam oluyor hatta mama kabının yanına koydum ama bana mısın demiyor. İple oynatırken kenarlarında gezdiriyorum bazen yakalamak için tırnaklıyor sonra tahtanın yanına ipi yaklaştırdıkça oynamaktan vazgeçiyor

Berivanakar

Birkaç kere patilerini tutup tırmalattık sonra alıştı

findik550

Patilerini biraz tahtaya değdir ve tırmalamaya çalıştır. Aynı zamanda veterinerlerde oyun spreyleri satılıyor onlardan alıp tahtaya sıkmayı deneyebilirsin :) koltuklar için de bant yapıştırdık biz tırmaladığı yerlere bir daha tırmalamadı çıkarsak da