3 Aylık Dişi Kedim Çok Hırçın Napıcam Bilmiyorum?

Melekctnds

Daha yavru olduğu için oyun oynuyor evet ama sürekli ellere saldırıyor şuan ellerim yara bere içinde ben ayaktayken bacağımdan başlayarak sırtıma kadar tırmanıyor. Hatta eve arkadaşlarım geldiğinde onlara saldırarak kıslayıp kavga ediyor lütfen bilen biri yardımcı olsun ne yapmam lazım

11 CEVAP

lokum_british

Elinizi ısırdığında 'şiiişşştt çık çık çık' sesi çıkartın ve yavaşça çekin elinizi. Asla yüz vermeyin bu hareketi yaptığında, kalkın gidin yanından ve ciddiyetinizi bozmayın. Sevimlilik yapsa bile bir süre geçmeden sevmeyin. Sevdiğinizde yine şımarıp aynı şeyi yaparsa yine bu yöntemi uygulayın. Sabır ve süreklilik gerekiyor tavrınızda. Bağırmak veya vurmak asla çözüm değil bu yüzden sakın vurmayın.

durdanednmez

Yavru kedilerin ellere saldırması sevimli geliyor sanırım, ellerle oynamasına izin veriliyor. Kedi büyüdükçe iş çığırından çıkıyor. Elle oynamasına izin vermeyecek, tırnaklarını kesecek ve oyuncak alacaksınız ki size sarmasın.

minnoskoss_123

Ben kedimi yetişkinken sahiplendim sokaktan. Kendisinin de aynı problemi var. @durdanednmez’in söyldediği gibi yavruyken bunu değiştirmek en iyisi bence. Çünkü ne yaparsam yapayım bu davranışı düzelmiyor. Bir de benimki daha beter. Ayak bileklerimi isırıp düşmeme sebep oluyor. Huylandığımı bildiği için yapıyor kesin:D

Gozdetemizel

Valla eger karakteri boyleyse degismiyo.2 aylikken geldi suan 5aylik ne yaptiysak olmadi.hala basina buyruk,asi.sadece isirma olayini cozduk biraz onun disinda ‘ben sizin babanizim,ben ne dersem o olur’ modunda takilmaya devam

Pmydn

Bizde aynı şeyi yaşıyoruz 4 aylık mia cım tırmanma olayı mutfakta yemek yaparken diş fırçalarken aslında ben rahatsız olmuyorum bu durumdan omzuma oturup beni izliyo gün içinde çalışıyorum akşam eve geldiğimde sürekli peşimde ilgi bekliyo bende oynuyorum ellerim haşat durumda ama tırnaklarını kestiriyorum her vet gittiğimde çözümü bunda buluyorum ben kesemiyorum çok hareketli.. ayrıca evi sahiplendiği için sanırım yabancı biri arkadaşlarım vs geldiğinde tıslıyo patisiyle gidip vuruyo pıt pıt diye buna çözüm yok zamanla alışır ki gözlemlediğim kadarıyla aslında merak ediyo oynamak istiyo gidip koklayınca yabancı koku korkuyoda geride kaçmıyo çok gülüyorum☺️

Gozdetemizel

Bir pelus fare ve catnipli dis kasiyicilardan aldik biz.isirmasi baya azaldi sanirim o fareyi butun gun ensesinden tutup avlamis gibi agzinda gezdirdiginden dislerini onun ustunde kasiyo

Melekctnds

Ben de poşetleri birbirine geçirerek top halinde bantlamıştım oynaması için ama çok çabuk hevesini alıyor bi daha dönüp bakmıyor o oyuncağa. Ama fare oyuncak mantıklı geldi alıp denemeyi düşünüyorum şuan tavsiyelerinizi dikkate alıcam çok teşekkür ederim ilginize :)

Bende elleri parçalananlardanım gece uykumdan uyanıyorum ısırığı yüzünden gerçekten çok zor kızamıyorum da çünkü oyun zannediyor fare oyuncak ile asla oynamadı kaç tane aldım.mantarr bir top geldi mamanın yanına hediye bu ara onu kemiriyor ama biz hala ısırıklardan nasibimizi alıyoruz :/ çözümü bulan bana da yazsın lütfen

melikealgin

Biz hic elle oynatmadıgımız halde saldırıyodu 7 aylık oldu hala saldırıyo.Kedinin karakteri buysa ne yaparsanız yapın olmuyo.Ben her türlü yolu denedim ama yok.Akısına bıraktım artık :D

Fablemoon

Biz büyüyünce geçer dediklerk için elle oynamasına izin veriyorduk 7-8 aylık şimdi elimizi mahvediyor kerata keşke küçüklükten alıştırsaydık diyoruz ama yine geç başlamamıza göre yine eskisine oranla daha az ısırıyor oyuncaklar aldık onlarla oyalanıyor ve misafirlere tıslamasının felan çözümü yok biz sosyalleştirmeye bile çalıştık başka insanlarla başka kedilerle ama yok sadece daha azalma oldu ama çok da değil

Melekctnds

Sosyalleştirmek adına arkadaşlarımın kedileriyle aynı ortama sokmaya çalıştık önce kumluğundan mama kabından kokusuna alışsınlar diye ama benim ufaklık kumluktaki kokuya bile kıslayıp sürekli kavga halinde yani sosyalleşmeye de yatkın değil sanırım biraz zorlanıcaz ama öyle böyle alışıcak diye düşünüyorum