Kedisi İle Uçak Yolculuğu Yapanlar Yoruma :))

Sarecansu

bu konuda bilgi sahibi olmam gerek yapmamız gerekecek çünkü yapanlar tavsiyelerini paylaşırsa çok sevinirim

5 CEVAP

selveroglum

kedi icin yaziyorum. ucak firmalarinin sitesinde yaziyor ama bilmen gereken temel seyler.
firmayi arayip randevu alip kedine bilet almak 60tl
kuduz asisinin yaptirilmis olmasi gerekiyor asi takvimini yaninda olmasi lazim yoksa binemezsin
kap olculerine bakmana gerek yok cunku istedikleri olcuyu bulman cok zor :d
bi de kedini rahat ettir korkuyorlar cunku belki sakinlestirici macun alabilirsin altina yapabilecegini dusunuyorsan cis pedi de alabilirsin

Sarecansu

güncel :)

Gozdetemizel

Sarecim hangi firmayla yapacaksin bilmem ama benim kendi firmamda 35x35x50 cm boyutlarinda icinde kedi varken 8kg yi gecmeyecek sekilde 1 kedi veya 1 kedi 1 yavru ayni kafeste seyahat edilebiliyor.
Bunun icin asilarinin tam olmasi,karnesi ve ucustan once veterinerden kedinin herhangi bir hastaliginin olmadigina dair imzali kaşeli ucabilir raporu olmasi gerekir.firmanin call centeri aranip yaninizda evcil hayvan olduguna dair reservasyon yaptirman lehine olur(ekstra alinan ucreti kontuarda mi yoksa bileti alirken mi oduyoruz bilmiyorum yalniz)
Cunki ucaga alinan evcil hayvan sayisi kisitlidir ve o ucakta senden baska kedisiyle kopegiyle seyahat eden varsa ve rezervasyonlar doluysa binemezsin.oyuzden rezervasyon yaptir.
Kafesin icine kedi kopek pedi koyabilirsin bazen cok kalabaliktan yada turbulanstan tuvaletlerini yapabiliyolar korkudan.
Hepsi bu kadarcik :)

Sarecansu

teşekkürler arkadaşlar bide şeyi merak ediyorum onu uçuş çok etkilermi? basınç konusundan bahsediyorum benim bile kulaklarım dayanmıyor bazen :( bu vetten imzalı kağıt falan almak zorunlumu ? aşılar tam olsa olmuyır mu?

selveroglum

asilari tamsa sorun olmaz sadece asi karnesi gerek. benim kedim 2 kere bindi cok etkilenmedi uyuyodu biz havadayken yolculuk sirasinda :d