Kediye Kefir Verirken Şu Karıştırmak Gerekir Mi?

Minnakpatipuki

Ve günde ne kadar verilmeli ?

10 CEVAP

lokum_british

Su karıştırmanıza gerek yok. İçine 2 çay kaşığı zerdeçal, 1 çay kaşığı zeytinyağ, 1 çay kaşığı elma sirkesi koyup iyice karıştırdıktan sonra ara ara verebilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı korur. ( Köpek dostlarımıza verirken 1 çimdik karabiber ekleyerek verebilirsiniz)

Hiç vermedim benimki süzme yoğurt yiyor onu sulandiriyorum ama bence sulandırmaya gerek yok baktınız çok içemiyor biraz katarsanız

kedigibiyiz

Kefir zaten sıvı kıvamda olduğu için ben karıştırmıyorum. Ama bir kaşıktan fazla vermiyorum ne olur neolmaz diye. Yoğurtta hafif sulu kısmından ya da suyla karıştırarak veriyorum ama

kedigibiyiz

Haftada 2 kez birer kaşık veriyorum ben

Minnakpatipuki

Ben bir kasıktan fazla verdim sanirim bir çay tabağı oldu. Baya sevdi kana kana içti resmen. İshal olmaz umarım :(

kedigibiyiz

@minnakpatipuki inşallah olmaz siz yine de az az verin ya da o miktarı bölerek verin. Bizim çocuk tuvalet konusunda çpk hassas korktuğumdan ben az veriyorum

YektopuS

risk almamak adına her ihtimale karşı biraz sulandırmak gerekebilir.

ayse1310

Gerekmez :)

Minnakpatipuki

Su karistirmak

Minnakpatipuki

@kedigibiyiz şimdilik bi sorun görünmüyor :) 3 gün sonra bir kere daha vercem ama bu sefer sizin gibi bir kaşık falan vereyim. Arada hapşırıyor onun icin veriyorum yoksa daha önce hiç vermemiştim. Bağışıklığı biraz guclense yeter