Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası Ameliyat Yerinde Şişlik

aleynacamgoz

Kedim çarşamba günü kısırlaştırma için ameliyat oldu gayet kolay toparladı hatta şuan gayet iyi yemek yemesi vs de güzel ama karın bölgesinde dikiş yerinin altında ceviz büyüklüğünde şişlik oluştu fotoğrafta da gördüğünüz gibi. Dokunduğum da tepki vermiyor acısı yok büyük ihtimal, daha küçük bi şişlikken farkeder farketmez veterinerimizle görüştüm ameliyat sonrası sıvı birikmesi olabiliyor dedi ama gittikçe şişince burada bunu yaşamış olan var mı merak ettim normal mi bu? Deneyim paylaşabilirseniz sevinirim.

26 CEVAP

Sıvı birikmiş orada onu temizlemesi gerekir veterinerin

aleynacamgoz

tekrar mı açılması gerekecek nasıl oluyor bu temizleme işlemi? :/

Sarecansu

veterinerinize danışdınızmı? antibiyotiklerini oldumu ameliyat sonası

aleynacamgoz

Evet fotoğraf olarak attım hatta ameliyat sonrası fazla hareketliliğe bağlı sıvı birikmesi olabilir normaldir ama geldiğiniz de bakıcam yine dedi çarşamba günü kontrolümüz. Evet bu arada antibiyotikleride yapıldı :/

aleynacamgoz

cok tesekkur ediyorum

aleynacamgoz

umarım bizimki de iner yavas yavas yarın kontrole gidecegiz zaten insallah onemli bi sey değildir

aleynacamgoz

@cldkgkcs evet şişlik biraz fazla ama enfeksiyonel bi şey olsa bence dokununca tepki verirdi hareketleri vs normal keyfi de yerinde o yuzden bilemedim yarından sonra yine gecmezse baska veterinerle de gorusurum tesekkurler

dilek23

Merhaba bende 1 hafta önce kedimi kısırlaştırma ameliyatı yaptırdık. Sizin kedinizin sıkıntıları ile aynı sıkıntılar var. Sizin kedinize en son ne yaptınız veya kendiliğinden geçtimi. Veterinerimize gittiğimizde bir krem verdi bir kaç gu düzenli kullanın bakalım dedi. Geçmez ise bir daha cerrahî ışlem olacağını söyledi.

Mert98

Benim erkek kedim 4 gün önce oldu amliyat bugün şişlik farkkettik kötü biseymi acaba

kubraozlu

şişliği olanlar nasıl oldu güncelleyebilirler mi? benim de kedim çok hareketli ve ameliyatın 5. gününde ameliyat yerinin altında şişlik oluştuğunu farkettim. ameliyatın ilk ve 2. günü yoktu bu ödemsi şey. yardımcı olur musunuz?

vanikuzusu

benim kedim de kısırlaştırma sonrası 8. gününde ve ameliyat yerinde şişlik hala devam ediyor. veterinere gösterdim bu şişlik değil göbek dedi ama kesinlikle şiş. fıtıktan çok korkuyorum ya da enfekte olmasından. şişliği olanlar ne zaman düzelmişti? sıkıntı oldu mu? bilgilendirebilirler mi acaba