Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası Ameliyat Yerinde Şişlik

aleynacamgoz

Kedim çarşamba günü kısırlaştırma için ameliyat oldu gayet kolay toparladı hatta şuan gayet iyi yemek yemesi vs de güzel ama karın bölgesinde dikiş yerinin altında ceviz büyüklüğünde şişlik oluştu fotoğrafta da gördüğünüz gibi. Dokunduğum da tepki vermiyor acısı yok büyük ihtimal, daha küçük bi şişlikken farkeder farketmez veterinerimizle görüştüm ameliyat sonrası sıvı birikmesi olabiliyor dedi ama gittikçe şişince burada bunu yaşamış olan var mı merak ettim normal mi bu? Deneyim paylaşabilirseniz sevinirim.

26 CEVAP

aleynacamgoz

Evet bugün kontrol edildi, içinde ki şişlik enjektörle çekildi. Zaten göbüşünde ki yağlardan dolayı olduğundan daha büyük duruyormuş şişlik olanda enjektörle indirildi az da olsa. Iyileşme tamamlanınca tamamen gececekmiş zaten kontrol altında ptesi yine gidicem inşallah tamamen geçmiş olur çok teşekkür ediyorum sorduğunuz için çok naziksiniz:)

Benim kedimde de aynısı var. Bugün veterinerimiz farketti. Çok fazla hareket ettirmememiz lazımmış. Bir şey değil fıtık değil dedi. Ama insan ister istemez korkuyor. Bununla ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Faytekin

Bizde de oldu aynisi, ödem olusmus dedi veteriner sıvı seklinde,korkulacak onemli bişey degil zamanla kuculecek gececek dedi oyle de oldu,herhangi bişey kullanmadim Bi mudahalede yapmadik, kendi kendine gecti dedigi gibi, simdi belli belirsiz bişey var minicik belli bile olmuyor, o da gecer herelde bu kadar gectigine gore, herhangi bi sikinti yaratmamisti kedimde zaten

tuba58

dişi kedimde kısırlaştırma sonrası şişlik oluştu. 10. gündeyiz. ağrısı yok. doktorumuz kaslarının şişliği gibi birşey söyledi. ama içim hiç rahat değil. şimdi ne yapmam gerek bilemiyorum. bu rahatsızlığı yaşayanlar nasıl geçirdiniz şişliği beni de bilgilendirir misiniz? kedim çok mutsuz sürekli karnına bakıyor ve üzgün.... bu sorunu nasıl aştınız lütfen açık bilgi yazar mısınız

izmir_pet

Benimde dikisn tam yaninda cok minik bi siskinlik vardi 2. Gun galiba. Bende ayni gun kisirlastirdim. Dokundugumdan hafif sert gibiydi. Ama hemen gecti cok az oldugundan. Bence yarin gidip gosterseniz daha olur derim. Bekletmek de ne kadar saglikli bilmiyoruz. İnsallah iyilwsir kisa surede. Cok gecmis olsun

izmir_pet

Bu arada ameliyat sonrasi sislik olursa vetler bi krem suruyomus iniyomus sanirim ama. Yaradaki sislik mi yanlari da dahil mi bilmiyorum hic

mikaelson

Bizde carsamba gunu olduk ameliyati. Hafif şişlik bizde de oldu ilk iki gün. Kontrole gittik sorun yokmuş. Antibiyotiklerini oldu. Şuan şişlik var ama ilk günlere göre çok az. Zamanla geçen bir durum sanırım.

Cldkgkcs

Şişlik bence biraz fazla daha artması durumunda gerekirse farklı vet.e gidin enfeksiyonel bi problem olabilir veya ona çevirebilir

mikaelson

Gittiniz mi kontrole? Ne dedi vet?

mikaelson

Çokk sevindim çok geçmiş olsun size :) bizde cumartesi kontrole gidicez şişlik tamamen inmişti ama hafif orası şişmiş sanırım yine :\ Biriken sıvıyı almak mı gerekiyor? Bekliyoruz bakalım cumartesi halledicez

aleynacamgoz

Bizim vetenerimiz çok şişlik yok dedi ama yine de az da olsa aldı enjektörle 2cc kadar enjektör de sıvı görmedim açıkçası çokta anlamadığımdan belki hava gibi bi şeydir diye düşündüm bilemiyorum ama endişelenecek bi şey değilmiş iştahı hareketleri vs iyiyse sende hiç telaş yapma derim geçmiş olsun size de :)

mikaelson

Teşekkürleerr:)) Şişlik inmiş zaten, bugün dikişlerimiz alındı. Keyfi yerinde kurtuldu bakalım.

aleynacamgoz

Kedimi bende görürdüm veterinere normalden biraz fazla şişmiş enjektörle biraz alalım dedi ve 20 saniyelik bi işlemle azıcık sıvı çekti şişlikten. Daha sonra da kendi kendine geçti hiç korkmayın geçiyor normal bi şeymiş zıpırlar yerinde durmadıklarından harekete baglı şişlik normal oluyor

Gozdetemizel

Bizde o haldeyiz.3. Gun dikislerini soktu.sislikte vardi.bida dikis atmadilar yapistirdilar.sadece salonda dursun atlayip ziplamasin diye oda kapilarini kapali tutuyorum ama birimiz girdigi anda dolabin ustune zipliyor.yarayi yapistirdilar ben de elbise diktim bandaji sokmesin diye.ustune giydirdigimiz halde yine de sokuyor zibidi.yrn bizimde kontrol var insallah inmistir sislik

begister

Kedimi kısırlaştıralı bir hafta oldu, hareketleri yemesi içmesi her şeyi düzeldi fakat ameliyat yerinde cevizden büyük şişlik oluştu veteriner apse olabilir bi 10 gün masaj yap merhemle dedi ama fıtıktan korkuyorum, çok hareketliydi atlayıp zıpladı, şişlik yumuşak değil sert gibi sanki bi doku oluşmuş orda, ovaladığımda tepki vermiyor canı acıyomuş gibi durmuyo, başka veterinerlere göstermeli miyim