Kedim 4 Aylik Agiz Kokusu Var Neden Olur

Kedim 4 aylık ve ağız kokusu var nedeni ne olabilir

5 CEVAP

Kuti

Parazitten olabilir

Yumak96

Normal bir durum, ağzının kokması sağlıklı olduğunu gösterir mentollü kokmasını beklemeyin ;)

Pek normal bir durum sayilmaz. Bazi mamalar agiz kokusu yapabiliyor, denildigi gibi parazitte sebep olabiliyor buna. Benim oglumun agzinda keskin bir koku vardi, veterinerimize gittigimizde enfeksiyondan kaynakli agiz ici yangilarinin oldugunu, bu yangilarin agiz kokusu yapabildigini soyledi. Kokunun mamadan veya parazitten kaynakli olmadigina eminseniz bir kontrol etmekte fayda var.

seri04

Veterinere goturmenizi tafsiye ederim bazen hastalikdan da kokabiliyor yada firçalamadiginizdan kaynaklaniyor olabilir

Mihov

Genelde iç parazitten olduğu söylenir. Parazit aşısı ya da hapı kullanabilirsiniz ama tabi bu artık güzel kokacağı anlamına gelmez kokudan siz de kediniz de ölmezsiniz ama iç paraziti varsa da en azından arınmış olur