Köpeğim Yatağında Yatmıyor

ElaCrlk

Köpeğim karamel (Maltese Terrier) 4 aylık daha yeni sahip edindim. Direk bana alışmasını beklemiyordum ama cok alıştı geceleri kucağımdan indiremiyorum hep kucağımda uyuyor mis gibi yatağı var ama yatmamakta ısrar ediyor. dün gece sabaha kadar uyumadım o yanıma geldikce ben onu yatağına götürdüm ama bana mısın demedi. Ne yapmam gerekiyor bi yardımcı olur musunuz ?

6 CEVAP

Yasiincann

Yatağına doğru çağırın her geldiğinde ödül maması verin biraz evin içinde dolaşın yatağa çağırıp oraya gelip yattığında ödüllendirin ve bunu çok sık yapın

LenaHanim

Kedim uyurken ağzıma osurmustu

kedigibiyiz

Bence kedim/köpeğim sürekli yatağında yatıyor ne yapmam gerekir? diye bir başlık açılsa daha doğru olur. Çünkü hiçbiri yataklarında yatmıyor :) canları nerede isterse orada yatıyorlar. Oğlumun her odada yatağı var bir kere yattı mı diye sorun hayır. Nerede rahatsız bir yer var oraya yatar :)

Sedef2626

Benimkide 2aylik aldigimda 1bucuk aylikti bi 15gun kadar beraber yattik sonra beni dinlememeye baslayinca yataginda yatsin dedim zaten arkadasin dedigi gbi yataga gec bu komutu ogrettim oncesinde agladi biraz yanima almiyorum diye sus dedim biraz sert davrandim agzini hafifce kapatip sus dedim bi kac defa. Snra yatagina goturdum sevdim. 3 4 defa yanima geldi agladi sus dedim yatagina gec dedim ilgilenmedim arkami dondum yattim oda son care yatagina gtti yatti ve yaklasik 1haftadr yataginda yatiyor bu sekilde cozduk

Sedef2626

Buarada Kopegim doberman biraz sert yapip ilgilenmeyince cozuluyor o is. Ilk uzuldum bnde istyo almiyorum diye ama oo sert davranisi oo hatrlamio bile küsmüyo yani

Cansumuezza

bence bütün hayvanlar sahipleri ile uyumalı bundan daha güzel ne olabilirki