Lütfen Acıl Bakıp Yanıt Verın

Bir evde 2 kedi bakmak zor mu kolay mı birde çok masraf oluyor mu ? 3 yaşında ki erkek kedinin yanına erkek kedi mi gelmeli yoksa dişi mi ? Cins tekir erkek 3 yaşında

15 CEVAP

edasukur

En önemli nokta kedinizin kabul etmesi. Onun dışında masraflar çarpı 2 oluyor zaten. Ve aksine iki kedi bakmak çok daha kolay bence. Nasıl ki biz arkadaşlarımızla vakit geçirip eğleniyorsak kediler için de aynı şey geçerli diyebiliriz. Elbette yine de bize ihtiyaç duyup bizimle oynamak istiyorlar fakat bu süre daha aza iniyor. Kedilerim birbirleriyle oynayıp stres atarken artık daha kolay bakabiliyorum işime gücüme. Bu arada ben 3 kedi bakıyorum. Biri 1 buçuk yaşında, biri 8-9 aylık civarı diğeri ise daha yavru. En büyük oğlum yavru olanı görünce bile çok fazla agresiflesiyordu fakat zorlamadan onlara biraz zaman tanidim ve kendi aralarında çözdüler bunu, birbirlerini kabul ettiler. O hırlayıp evde terör estiren kediler şimdi öyle güzel oynuyorlar ki birbirleriyle o yüzden gözünüz çok korkmasın.

izmir_pet

İki kedi gercekten zor oluyor. Masraflari da suankini 2ye carpin. Ne masrafiniz varsa 2kati olacak. Birde ikinci kedi hastalikliysa digerine de gecer. Ve belki yeni kediyle anlasmama da olabilir. Bu duurmda cok ugrasirsiniz. Ayrica yeni kedi belki bu kadar uysal olmayabilir yaramaz olabilir. Guzel yonleri de var ama zor malesef. Anlasabilecekleri kesin olsa guzel ama, anlasamazlarsa her saniye baslarinda olmaniz gerekiyor

Benim 3 yaşında bir oğlum var ve onunla ne kadar da oynasam sevsem de sanki bir arkadaş istiyor gibi geliyor

Recai44

Dışı kedi her zaman iyidir .

Çok teşekkür ederim cevaplar için

edasukur

Anneniz haklı, kedi sayısı artacağı için doğal olarak masrafları da çoğalacak. Fakat kedinizle gün içinde yeteri kadar ilgilenip oyun oynuyorsanız ikinci kedi almaya gerek yok gibi. Maddi açıdan karşılayabilecekseniz alın ama.

denizclkgl

Bir kedi aşktır çift kedi aşklardır. Kalbinizde bir o kadar daha yer açabilecekseniz hiç durmayın :)

Demetcinar

Merhaba, uzun zamandır bakamadıgım için yeni gördüm sorunuzu. Benim dişi ve erkek iki kardeş kedim var ayırmamak için ikisinide aldım iyikide almışım. Evet masraflar 2 katına çıkıyor ayda 3.5 kıloya yakın mama bitiyor. Aşı ücretleri 2 katı oluyor. Daha kısıtlastırılcaklar onda ıkı katı olucak Ama okadar güzeller ki masraf hiç gözle görülmüyor açıkcası. evde hiç sıkılmıyorlar. Evi yıkıyorlar diyebilirim. Sürekli birlikte oyun oynuyorlar. Biri ne yaparsa digeride onu yapıyor. Ben hiç pişman olmadım ikisinide aldıgım için olacagımıda sanmıyorum:)

izmir_pet

Ve genelde disi erkek daha iyi anlasir. Fakat onun icin hemen kisirlastirma yaptirmalisiniz ikisinede. Disiyle disi ve erkekle erkek zor anlasirlar. Tabi en cok de kedilerin huylarina bagli

izmir_pet

3yasinda bir erkek kedi, kisir da dglse inanilmaz zor bi durum. Evde tutmaniz bile mucize diyebilirim. Suan tabiki ister. Kisirlastirildiginda cok daha farkli olur. Ama tabi yinede arkadas kabul ediyosa iyi olabilir, siz de bakabilicekseniz:) tamamrn oglunuza bagli. Bicok kedi evine ortak istemiyo kiziyo cunku

Ben 8 aylık evliyim annemler bana diyor ki masraflar çoğalır diyor ama oğlumu ben iş yaparken yanlız kalması da beni üzüyor hani iş dediğim ev işi falan yani surkeli evdeyim ona zaman ayıracak zamanım çok ama onun gibi olan bir arkadaş olamam doğrumu?

FeyzaBeyza

Benim 5 aylık erkek kedim var.
Benim apt aşağısında baktığım bir kedi vardı. Dişimi erkek mi bilmiyorum. Hava soğuk olunca eve cıkarma kararı aldım. En azından 1 günlük. Fakat kedim asla alışamadı kediyi o gece başka bir odada tuttum ertesi gün aşagiya bırakmak zorunda kaldım. Ama 1 gecede hiç bu kadar alısacagımı bilmezdim. Aşagıya aglayarak indirdim.Aynı zamanda kedim içinde çok zor oldu sankı evde başka kedi varmış gibi davrandı uzun süre. Durmadan yeri kokuyor..
Ama kedi almak istiyorsan en azındında ihtiyaç sahibi bir kedi sahiplenmelisin. Bence erkek ve kedinin yaşlarında olmalı çok küçük olmasın kedin kıskanıp zarar verebilir. İllaki alışacaktır ama yinede çok kıçuk almamalısın.
Birde alırken hastalığı olup olmadığına emin ol fib gibi kediler arasında cok cabuk yayılan hastalıklar var. Sonra pişman olma diye soyluyorum. Masraflar konusunda tabiki artacaktır

Anonymus552223

Annemlerde iki kedi var. Basta huysuzluk yapiyorlar ama er ya da gec alisiyorlar. Kum kullanmiyorlar. Tuvalete alistirdilar. Bu da daha az masraf demek. Mama ise cok cesitli. Daha ucuz ama kaliteli olan fazla bilinmeyen markalar var. Belli bir yastan sonra aşisi da olmuyor zaten. Arada bir ic parazit icin hap kullaniyoruz on tl bisey.

Anonymus552223

Yavru kedi coo masrafli, ikinci kediyi kisirlastirilmis ve bir yasini gecmis bir kedi sahiplenin daha az masraf olur

Benim tekir cinsi bir erkek kedim var 3 veya 3.5 yaşında hemen hemen ve ben onunla taydaş bir kedi alırsam eve bu onj n psikolojik olarak etkiler internetten baktım ve bana gelmeden önce hemen hemen onunla taydaş erkek bir kedi varmış bakan kişinin evinde ve oğlum o kediye zarar veriyormus zaten bu yuzden kucukten getirirsem alışması kolay olur dedim