Fip Testi Hangisi ?

ozgesahinn

Arkadaşlar veterinerin fip olduğundan şüphelendiği bir kedimiz var testini yaptırmak istiyorum hangi test yapılmalı ve genel olarak fiyatı ne kadar bilen var mı ?

5 CEVAP

urkekceylan

Özge Hanım merhabalar.Benim kedime 11 Ocakta kuru form fip teşhisi kondu.Kan alındı.Kan testi yapılarak kondu.Fip için özel geliştirilmiş bir test yok diye okudum.Gidebileceginiz hayvan hastanesi, veterinerlik fakültesi varsa detaylı inceleme icin oraya gitmenizi öneririm.Biz Uludağ Üniversitesi Hayvan Hastanesi'ne gidiyoruz.

dilaykablan

Özge Hanım, FIP teşhisi için mevcut herhangi bir test yok. FIP, kedilerde Corona virüsünün hala neden olduğu tespit edilemeyen bir şekilde mutasyona uğramış hali ve maalesef tedavisi de yok. O nedenle, yaptırabileceğiniz test Corona testi. Corona pozitif çıkarsa da kesin FIP olduğu anlamına gelmez. Diğer klinik bulgularla birlikte değerlendirilip büyük ihtimal FIP deniliyor. Kesin teşhis ise ancak kedi öldükten sonra otopsi ile konulabiliyor. Islak FIPte karında sıvı birikmesi oluyor ve tüm organlara zarar vermeye başlıyor, kuru FIPte ise kilo kaybı denge kaybı, solunum yolu enfeksiyonu, kusma, ishal, gözlerde perde gibi başka hastalıklarla da karıştırılabilecek belirtiler ortaya çıkıyor. Kedide FIP pozitif diyen veterinerlere güvenmeyin zira dediğim gibi öyle bir test yok. Belirtilerle birlikte değerlendirip büyük ihtimal FIP denilir ise yapabileceğiniz tek şey iyi beslemek, bağışıklık güçlendirici ve tabi ki veterinerinde önereceği ilaçları kullanmak olacak.

yaseminzcn

Fip testi degil corona virusu testi var , 2 turku yapilan bir test biri hamilelik testi gibi hizli sonuc veren bir test digeri kandan yapilan. Bildigim kadarıyla kan testi daha kesin sonuc veriyor. Test fiyatlari her yerde ayni olmuyor ne yazikki, ben kan testini 500 kusur lira gibi birseye yaptırmıştım Temmuz’da. Geçmiş olsun umarim saglıgına kavuşur bir an önce.

Gamzessven

corona virüsü testi 600 tlydi ekimde

yaseminzcn

Fip testi degil corona virusu testi var , 2 turku yapilan bir test biri hamilelik testi gibi hizli sonuc veren bir test digeri kandan yapilan. Bildigim kadarıyla kan testi daha kesin sonuc veriyor. Test fiyatlari her yerde ayni olmuyor ne yazikki, ben kan testini 500 kusur lira gibi birseye yaptırmıştım Temmuz’da. Geçmiş olsun umarim saglıgına kavuşur bir an önce.