Bıh Geldi Artık

Kedim 18 aylik oldu erkek 15 tatilde kisirlastiricam artık hem maddi durumdan ve bu zamana kadar rahatsiz etmediğinden kisirlastirmadik sokaga cikip gelen bir kedi ama henuz yeni ogrenmeye basladi ciftlesmeyi biraz nazik ve korkak olduğu icin disarda erkek kedi miyavlasa oda basliyor miyav da miyav simdi benim ne yapmam lazim hangi mamayi onerirsiniz ameliyattan sonra yara ne zaman iyileşir yardiminiza ihtiyacım var

10 CEVAP

minnoskoss_123

Hahahhahah sorunun başlığı beni güldürdü. Ama ne derler gülme komşuna gelir başına. (Geldi bile). Allah sabır versin:)

sevvalguralp

Benim kedim ameliyattan sonra hemen eski haline döndü 1-2 gün içinde zaten erkek olduğu için ameliyatı daha kolay dikiş atılmadı boyunluk takıldı ama kendine geldiğinde cikarmaya calisip dis etlerini kanatmisti ağzında takili kalmisti takmasanızda olur ama o bölgeyi yalamamasına dikkat etmelisiniz durumunuzun yettiği kısır mamasına geçmelisiniz. Ameliyattan onceki gun gece 12 de mamasıni kaldirmalisiniz. Suyu kalabilir. Ameliyattan sonra iştahsız olucak bu nedenle sevdigi besinlerden verebilirsiniz yaş mama et tarzı şeyler

minnoskoss_123

Şimdiden geçmiş olsun kediciğe:)

izmir_pet

Ben gecen hafta disi kedimi kisirlastirdim ve bikac saate toparladi. Ayni gunun aksaminda bayafi bayagi normale dondu. Kii erkeklerin cok basit bir islem, dikissiz yapiliyo. Bence yakalik hic taktirmayin, stres oluyolar. Bazen yemek yemiyorlar faaln. Bikac gun yas mama verirseniz kabiz falan olmaz iyi gelir. Kuruyla karisik da verebilirsiniz. Kumunu falan ameliyattan sonra yeni koyun. Surekli temiz olsun. Sonrasinda kisir mamasina gecersiniz. Aklima gelenler bu kadar:) simdiden cok gecmis olsun

izmir_pet

Yardimci olabilecegim seyler olurss ozelden de sorabilirsiniz:)

izmir_pet

Birakmasaniz daha iyi olur. Bos yere korkup strese giricek. Sizinle kalmasi cok daha iyi. Zaten 12de sonra yemwmwsi icmemesi lazim. Benim vet 10dan sonra demisti. O aralara kadar yiyip icer

Bende küçüklüğünde elimle yedirmeye alistirdim yerden de yiyor ama hastalandiginda falan çok naz yapıyor mecbur oturuyorum yediriyorum annem çok kiziyo orası ayrı :D

Yaş mama yemiyo tosbaga küçüklüğünden beri haşlanmış tavuk yiyordu geçen hafta hastalandı tiksindi herhalde şimdi yoğurt balık kuru mama bulduğunu yiyor cidden çok nazik bir kedi bide kız peşine soğukta dışarı çıkmak istiyo al başına belayı yakalik taktirmaz asla tasma da taktirmiyor zaten onun disindaa mama olarak veterinerimiz proplan satıyor somonlu herhalde nd 35 tlydi onu bir deneyeyim

Birde veterinerimiz kliniği 7 de kapatıyor akşamdan bırakmayı düşünüyorum çünkü ben yapamam miyavlar o açlıktan

izmir_pet

Benimki de yas mama yemiyordu ama bi haftaya yakindir elimle yediriyorum kandirip. Birde corba falan yaptim hep sevdigi sekilde. Cok kati yemesin yeter:) cok cok onemli dgl yani. Proplan iyi dgl. ND veya matisse alabilirsiniz