Kısır Maması

aleynacamgoz

Kızımı yeni kısırlaştırdım kısır kedi mamasına hemen geçmeli miyim? Normalde şu an proplan junior kullanıyorum ve çok severek yediği bi mama 1yaşına kadar bu mama da devam etsem sıkıntı olur mu yoksa sağlığı ve kilo kontrolü açısından kısır mamaya bi an önce geçmeli miyim? Bu arada kısır mama önerisi de yaparsanız sevinirim:)

5 CEVAP

Berivanakar

1 yaşına kadar şuan kullandığınız mamayı kullanabilirsiniz. Bizde yaşını doldurmadan kısırlaştırdık veteriner günlük yemesi gereken gramdan fazlasını vermediğimiz sürece şuanki mamasına devam edebileceğini söyledi

Sarecansu

aşırı kilo alma eğilimi yoksa kedinizde dişiyse hiç bişey olmaz bende kısır vermiyorum daha yavru onlar kısır mama gibi kalorisi düşük mamaları yemesine gerek yok bence şimdiden.

izmir_pet

Kisir mamasina gecilmediginda tas olusumu falan olabiliyor ama erkeklerde daha cok goruluyor sanirim. Bikac ayda bisey olacagini sanmiyorum ama bu konuyu bende merak ediyorum. Cunku bende yeni kisirlastirdim ve yavru mamasina devam ediyorum bi sure daha. Matisse veya ND oneririm butcenize gore hangisi uygunsa. İceriklerine bakarsaniz fiyatina gore cok iyiler

Erlsri

Aynı şekilde biz de proplan junior kullanıyoruz kedim 9 aylık 3kg maması biter bitmez kısırlaştırılmış mamaya geçeceğiz. Veterinerim yukarıda arkadaşın da dediği gibi aşırıya kaçmadan verirseniz bir sıkıntı olmaz demişti.

mikaelson

Henüz yavru oldukları için bir sorun olcağını sanmıyorum. Ama vet kısır kedi mamasına başlayın deyince biz de N&D kısır kedi mamasına geçiş yaptık. Kaliteli, güzel öneririm