Kedimin Tek Gözü Kapanıyor

NisaYazici

Kedim arada sırada gözlerini kısıyordu fakat daha sonra eski haline dönüyordu. Bu nedenle pek endişelenmedik. Fakat bugün tek gözü kapandı, çok açamadı. Yarın veterinere götüreceğiz fakat bu durumu daha öncesinde yaşayan var mı?

5 CEVAP

izmir_pet

Ben yasadim bicok kedimde. Genta damla kullandim. İltihap varsa ek olarak terramiycn kullandim. Akinti falan yoksa sadexe gentagut damla. Hepsinde gecti. Enfeksiyon tarzi bisey olabilir tahris olmus olabilir..

findik550

Benim kedim yavru onda da çok oluyor. İltihap vs olabilir veya akıyordur gözü sadece çok açamıyor olabilir. Veterinerinizle konuşup uygun bir göz damlası kullanmanızı öneririm biz öyle akıntının ve kapanmanın önüne geçtik

kedilik

Kızarıklık var mı gözünde kedinizin?

Busenurozyurt

Aynı durumu kedimde yaşadım. Gözlerinin akıntısı çoğalmıştı ve gözleri hafif dumanlı parlıyordu veterinerimiz enfeksiyon olabileceğini söyledi göz damlası verdi. Bence bir veterinere götürün derim ya da antibiyotikli göz damlası kullanabilirsiniz:)

ozseda

Nerdeyse sokaktan bulup eve getirdigim tüm kedilerimde yaşadım..enfeksiyon öncesi ilk asama.. tedaviye baslamazsaniz akinti ve capaklanma ile devam edecek.. bu asamada her iki goze de gunde iki defa ikiser tobrex damla öneriyorlar.. biraz daga ilerlerse de onadron .. endiselenmeyin