Arkadaşlar Ben Bir Kedi Almak İstiyorum Ama Annem İzin Vermiyor Ne Yapmalıyım Sizce ?

2 yıldır kedi istiyorum ama izin vermiyor yok kıl döker yok koku yapar yok etrafa tuvaletini yapar halbuki anlattım tuvaletinin olduğunu kıllarını taradiktan sonra fazla dökülmeyeceğini ama izin vermiyor babamda annen izin verirse alırız diyor ama annemde tık yok

27 CEVAP

Erlsri

Gerçekci olmak gerekirse öncellikle muhteşem bi duygu eve resmen neşe saçıyor tüm zamanımız onunla geçiyor :)
Ama benim kedim için konuşuyorum (uzun tüylü) yavruyken tüy dökmüyordu ama mevsim geçişlerinde tüy döküyorlar tabii siz bunu minimum düzeye indirebilirsiniz. Koku olayına gelince bizim evde kedi kokusu yok o sizin kullandığınız mama ve kuma göre değişiyor. Bi ara bizde koku sorunu olmustu ama mamayı değiştirince sorun ortadan kalktı.

zuhall

Sorunun kisa ve net cevabi ALMA

CansuAyg

Aslında insanın içine o canlının sevgisi bir kere yerleştikten sonra karşılaşabileceği her şeye alışıyor, kendi evladınızmış gibi karşılıyorsunuz zaten açıkçası bizim için böyle oldu :) fakat annenizin ileride nasıl tepkiler vereceğini bilemediğim için sahiplenmemenizi öneririm. Çünkü bir kere de alıştıktan sonra çıkacak bir sorunda sahiplendirmeye kalkıştığınızda hem onun açısından hem de sizin açınızdan büyük yıkım oluyor :( Minnoşa da yazık hem..

Anonymus552223

Kedi videosu izleyip ozeniyorsunuz ama bakimi zor olabiliyor bazen. Seven insana asla zor gelmez fakat sevmeyen dayanamaz. Kac yasindasiniz onemli olan herseyiyle ilgilenebilecek yasta misiniz?

Anonymus552223

Kedi videosu izleyip ozeniyorsunuz ama bakimi zor olabiliyor bazen. Seven insana asla zor gelmez fakat sevmeyen dayanamaz. Kac yasindasiniz onemli olan herseyiyle ilgilenebilecek yasta misiniz?

Sarecansu

annen istemiyorsa alma. inan bana kendi hayatınu kurduğun zaman sahiplen. hayvan hasta olsa kılı dökülse tüyü dökülse sorumlusu sen oluyorsun insanı pişman ediyorlar bunu evvelden yaşadım biliyorum. yapma.

Friolero

benim annem de istemezdi. Bizi sevdğinden çok seviyor şimdi. :) Geçen biri evin içinde kayboldu. Kadın çıldırdı. Bazen de olumlu sonuçlanabiliyor. Ama kediyi sahiplendikten sonra geri verme gibi bir ihtimal kuvvetliyse ( annenizi tanımıyorum ) bence de alıp hiçbir canlının yaşamını alt üst etmeye gerek yok.

Sarecansu

birde onlar hissediyorlar sevilip sevilmediklerini yada istenip istenmediklerini . ona istenmediği yerdeymiş gibi hissettirecek bir durum varsa getirmeyin.

14 yasindayim herseyiyle ilgilenebilirim zaten alipta sonra hayvancagizi asla disari atmam yani annem bir izin verse kedimle birlikte bir odada bile gecinebilirim o kadar cok seviyorum ki ... Bu arada cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim simdi yorumlarinizi anneme okutacagim

EmineDuman

bence en önemlisi kedinin tüm sorumluluğunu,temizliğini vs üstleneceğinize dair annenizi inandırmak ve bunu gerçekten de yapmak.Çoğu anneler bence biraz da bundan korkar,iki gün sonra hevesi geçer ve bakımı bana kalır diye.

Alicveben

Benim Annem de önceden istemiyordu. Şuan kedileri tanımadığı için istemediğini söylüyor, belkide anneniz de tanımadığı için istemiyor dur :)

Hepinize cok tesekkur ederim suan sanki biraz ikna oldu gibi ama bakalim