Kedi Beslemek Zormu ?

satinalmayin

*Kedi beslemenin zor yanları var mı?

+evet var
*ne mesela?

  • Kıltüy olayı var başta
    *tarasak düzenli kalitelimama kullansak azalmazmı?
    +azalır ama bitmez illa sağa sola yapışır.
    *Kaka çiş olayı nasıl,koku olurmu?
    +Kum alıcaksın bir kabın içinde durucak düzenli değiştiriceksin aksatırsan kokar
    *Hiç kokmucakmı?
    +sıfır koku olmaz buysa kastın sen hergün hatta yapar yapmaz temizliceksin bu şekilder uzun süreli koku olmaz.
    *Kedi koltukları tırmalarmı perdelere eşyalara zarar verirmi?
    +Tırmalama tahtası alıcaksın
    *peki bunun dışında eşyalara zarar verirmi ?
    +evet yinede zarar verebilir b azı kediler bu tırmalama tahtasına alışmaz yada hem tahtayı hem koltuğu bazayı kullanır yani yüzde yüz garantisi yok sen tırnaklarını düzenli kesiceksin.
    *Peki kedi yemek masasına, mutfak tezgahına çıkarmı?
    +Çıkabilir çıktığında kızıcaksın alışmıcak buralara çıkmaya.
    *kızsam yine çıkabilirmi peki?
    +evet çıkabilir bazı kediler söz dinlemez sen varken çıkmaz ama yoksan bide tezgahta güzel kokan bir şeyler varsa illa çıkar.
    Başka zorlukları var mı peki ?

7 CEVAP

satinalmayin

var tabi ama hayvan beslemek fedakarlık ister mesela sağda solda koşturuıcak çiçekleri çiğnicek bir şeyler devirecek çocuk gibi yani..
*peki değermi bunlara?
+Kesinlikle!
*Başka ekstra durumlar varmı
+var ishal olursa etrafı isteristemez kirletebilir ,hasta olunca ilgilenmen gerekir veterinere götürmelisin,pencereden balkondan düşebilir tedbir almalısın,kızgınlığa girince hiç duramadan miyavlar kısırlaştırmalısın,evden kaçarsa kaybolabilir öçnlem almalısın,tatile giderken sorun olabilir.

*Buna ragmen değermi yani?
+kesinlikle evet çünkü seversin hemde çok seversin gözün görmez seni eylendirir moral olur,gülümsetir,şaşırtır tam bir tiyatroculardır doyum olmaz.

satinalmayin

*Beni ısısrırmı tırmalarmı yada evdekileri?
+yavruyken oyunmaksatlı yapabilir oyuncaklar ile oynatıcaksın.
*Büyüyünce tırmalarmı?
+bazı kediler aksidir zorlarsan kızıp tırmalayabilir ama herkedi böyle değil çoğu sakindir.
*Evde kuş besliyebilirmiyim birlikte?
+evet ama tavsiye etmem kafesi devirebilir kuşu korkutabilir ama imkansız değil .
*Tek kedimi iki kedimi iyi?
+tek kedi yeni başlıyanlar için iyi işin aslı iki kedi daha iyi hem sıkılmazlar hemde kendi aralarındaki sevgiyi ,oyunları görmek sana iyi gelir.

satinalmayin

*Kedi maması kötümü kokar neyer?
+Evet kedi mamaları çok güzel kokmuyor ama ağır bir koku değil zaten azar azar vermelisin ki taze taze tüketsin.Kaliteli bir kurumama arada yaş mama ve sağlıklı et ürünleri verebilirsin.
*Kediler kusuyormuş doğrumu?
+evet kediler mideleri hassas canlılar bazen kusarlar çoğunlukla temizlenirken yuttukları kıllarını bu şekilde çıkarırlar bazen ani mama değişimi farklı bir besinde kusmaya sebep olur.
*Peki bir önlemi varmı?
+malt denen bir macun var o kusmadan dışkıyla tüyü çıkarmasına yardımcı olur ayrıca kedi çimi ekebilirsin hem faydalı hemde hazma yardımcı olur ani mama değişimi yapma 10 gün içinde yüzde 10 gibi yeni mamayı ekle eski mamasına sorun çıkmıcaktır ama herşeye rfağpmen bunlar canlı yinede hastalanıp kusabilir.

satinalmayin

*Ama hiç bir husuta garanti vermedinizki zor demek değilmi bu?
+hayır tabiki zor demek değil bunlar canlı bilgisayar değil moda mod olmuyorlar kendi aralarında bile çok farklılar karakterleri bambaşka dünyanın binbir türlü hali var hayat sürekli bizi şaşaırtıyor bizim yarına çıkıcağımızın garantisi yok iken herhusuta garantici olmak yanlış olur eğer ''0'' problem olsun istiyorsanız bir oyuncak alın canlılar fedakarlık ister hayvan sevgisizaten budur yoksa herkes güzel sevimli buluyor mıncırmak istiyor değilmi.
şimdilik bukadar.

artemisluna

satinalmayin çok doğru bilgiler vermiş, kedi sahiplenmeden önce herkesin göz önünde bulundurması gerek. Ben de kendimce bir şeyler ekleyeyeyim:
Sen ders çalışırken gelir kitabının üstüne yatar hatta kitabı yemeye kalkabilir. Ya da bilgisayarda işiniz varken gelir tuşlara basar, üstüne yatar. Sabırla masadan indirmek, başka oyuncağa yönlendirmek işe yarayabilir.
Bütün gün uyur, sen uyuyunca canı oynamak ister, gelir üstüne atlar, ayaklarına saldırır. Bunun için uyumadan önce bol bol oynatıp yormak işe yarayabilir.
Sen yemek yerken o da tatmak ister, mutfağın kapısını kapatırsan ağlar. Yemek saatlerinizi uydurmak işe yarayabilir.
Tatile çıkarken sorun olur. En fazla 3-4 gün evde bırakabilirsiniz ama gözünüz arkada kalır.

Anonymus552223

Cok guzel ozetlemissiniz kedili yasami. Oyuncak degil bunlar canli. Bizin nasil problemlerimiz oluyor hasta oluyorsak onlarda da ayni. Bu soylediklerinizi youtube videosu olarak cekin faydalansin insanlar. Bosu bosuna alip alip sokaga atmasinlar

mimimomo

@satinalmayin elinize saglik, cok faydali olmus ; ))) tesekkurler