Tavuk Ciğeri Haşlarken İçinde Kalan Kan Temizlemeli Mi?

ayseakar

Kedilerime tavuk ciğeri haşlıyorum ama yüreklerde kan oluyor tek tek ayıklayıp yıkamak zoruma gidiyor açıkcası ciğer de de vardı biraz kan. Bu kanı bizim yememiz uygun değil. Aynı şey kediler için de geçerli mi onlara bi zararı olur mu?

3 CEVAP

artemisluna

Neden zor olsun ki tek tek yıkamak, kendinize yaparken üşeniyor musunuz? Kandan bir zarar gelmez yüreğin içinde de kan var sonuçta. Tek tek yıkamasanız da bir sudan geçirin.

Bir leğenin içinde soğuk suyla yıkayıp akıtın iki üç kere

ayseakar

Bazen içinden 15ten fazla çıkıyor musluğun önünde ayakta dikilerek tek tek yıkamak zor oluyor. Evet bazen kendimize yaparkende üşeniyorum. Emin olun kendim kadar özen gösteriyorum. Yüreğin içindeki kandan bahsediyorum zaten asıl.