Kedim Yatağında Yatmıyor.

burakaslak

Merhaba arkadaşlar. Yavru bir kedi aldım barınaktan. Ele gelmesi ve korkması filan hiçbir sıkıntı yok ama geceleri yatağında yatmıyor. Hep yanımda göbeğimin yanına cocuk gibi yatıyor. Tamam güzel bir şey ama uykum ağır ezicem diye korkuyorum dönerken. Gecici bir yatağı var yeni siparis ettim o gelicek acaba alışmama durumunda ne yapabilirim ?

13 CEVAP

izmir_pet

Sizinle ayni odada kalirsa asla yatagina alismaz. Benimkide 7-8aydir benimle yatiyo:)

satinalmayin

Kediler başına buyruktur sizin aldığınız yerde sürekli yatmaz farklı yerlerde yatar bir yere alıştıramazsınız o tercih etmedikçe nana falan hikaye.

Catnipler satılıyor arastirabilirsiniz onu dökünce veya sprey olanını sıkarsaniz yatar bence deneyenler vardir illaki

Berii

Bende kedimi yavruyken sahiplenmiştim. Ve aynı durumu yaşıyorduk yatağına yatırıyorum kendi yatağıma geçmeden bi bakıyorum yorganin üstünde :)) kediler biraz keyifciler istediklerini yapıyolar şimdide öyle istediği yerde yatıyo yatağı hariç :)

findik550

Aynı sorunu ben de yaşadım, ilk aldığımızda yatağı 1-2 gün kokladı kokladı hiç girmedi ama. Sonrasında yavaş yavaş alıştı artık orada yatıyor. Size tavsiyem yatağını biraz yüksek bir yere koymanız koltuk falan, kediler kendini yüksekte daha güvende hissederler :)

izmir_pet

Kedi nanesi falan oluyo yag olarak. Bi sure yemegini yataginda verebilirsiniz belkide. Ayri odada kalirsa gidebilir saniyorum. Yatarken sicak su torbasi koyup havuyla sararsaniz, anne isisi almis gibi rahat uyuyacaktir:)

Alicveben

Bence de kedi nanesini deneyebilirsiniz :)

Gozdetemizel

Kedi kendini ezdirmez.tabi ölüm uykusuna yatmiyosaniz.ki benim eşim ölü gibi uyur,3 aydir hic ezilmedi bi sekilde kurtariyo kendini.ama bagiriyo ama tirmaliyo bisekilde uyandiriyo

GULLUKAVAK

ben alıştım artık benim bebeğim yanımda olmayınca uyuyamıyorum

burakaslak

Gece koltukta yatti bakalim bugun yatagida geliyor umut ediyorum yanimda uyumaz :)

findik550

Aynı sorunu ben de yaşadım, ilk aldığımızda yatağı 1-2 gün kokladı kokladı hiç girmedi ama. Sonrasında yavaş yavaş alıştı artık orada yatıyor. Size tavsiyem yatağını biraz yüksek bir yere koymanız koltuk falan, kediler kendini yüksekte daha güvende hissederler :)

burakaslak

Teşekkür ederim findik550 deneme yapıcam bugün bakalım :)

Prenseslena

kediler evde kendi uyıyabileceği güvenli bir yer secerler bizimkide yatağımın altına geçip uyuyordu yatağında 2 hafta boyunca uyumadı biz sürekli uyuduğunda yatağına getirip koyduk ve orada asla onu rahatsız etmiyoruz sevme uyandırma vs orasının onun güvenli alanı olduğunu anlamalı 1 hafta sürdü süreç artık yatağında uyuyor