Merhabalar Öncelikle.

OmerSermet

2 aydan biraz fazla bir cane corso köpeğim var . ilk etapta çiş için bilgisizce hayvanı biraz hırpaladım şimdi yanıma yaklaşmıyor. Ben hariç herkese kuyruk sallayıp oynamaya çalışıyor. Bu durumu nasıl değiştirebilirim .

11 CEVAP

Sarecansu

nasıl bir hırpaladınız acabki siz hariç herkese kuyruk sallıyor hayvancağız? yazık günah bunun vebali boynunuzdadır hep haberiniz olsun .

Heathcliff

Ya bir can alıyorsunuz 10-15 yıl yaşan insan ağırlığa ulaşabilen bir canlı öncesinden bir araştır nedir ne değildir muhtemel huyu nasıldır nasıl eğitilir nasıl bakılır kimler bakabilir diye sırf görüntüsü sert güzel diye almayın şiddetle eğitim veremezsin hele ki Cane Corsa gibi baskın bir ırka bu onun 1 yaşından sonra canavara dönüşmesine yol açar köpek insan ayırt etmez her şeye saldırır.İnternette bir sürü yerli yabancı kaynak var köpek eğitimi ile ilgili youtube da kral köpek ailesi ni izle mutlaka Cesar Millan ın youtube daki bölümlerini izle bol bol oku forumları zararlı çıkmazsın köpek tuvalet eğitiminden tut her türlü eğitim videosu var.Şimdilik yapacağın tek şey sevgiyle ödülle sabırlı ve sakin kalarak köpeğinizin güvenini tekrar kazanmak sonrasında bol bol araştırmak.

Heathcliff

Bu arada hırpalarsan hırpalanırsın hocam kendi adıma değil köpek adına konuşuyorum Cane Corsa gibi güçlü bir ırkı güzel yetiştirmezseniz 1-1,5 yaşından sonra gerçek anlamda istemeyeceğiniz bir canavara sahip olursunuz çünkü bu yaşlara kadar her köpek aynıdır yetişkin olduktan sonra karakteri ve davranışları oturur ve bu zamana kadar köpeğinize olumlu olumsuz ne verdiyseniz tıpkı bir okul karnesi köpeğinizde görürsünüz

Heathcliff

*Okul karnesi gibi

dilekz

Köpeğiniz daha çok küçük ben çok geç tanıştım Kral Köpek Ailesi'yle siz benim gibi geç kalmayın. İnanın her türlü probleminiz çözülebilir. Youtube ve instagram sayfaları var. Oradan sorununuzla ilgili gerekli videolara ulaşabilirsiniz.

satinalmayin

ödül bol oyun ile birazdan linç edileceksin hanerin ola !
Ben başlatıyim zavallı hayvana siddeetmi uyguladın utanmadan yuh sana seni hırpalayasım geldiki hiç sorma.

OmerSermet

Ben buraya hırpalanmak için yazmadım. Köpek ile ilgili destek alabilmek adına yazdım . Yaptığım hatanın farkında olmasam zaten devam ederdim köpeğimi gerçekten çok seviyorum. Benimle birlikte barına bilmesi için eğitim wc eğitimi alması gerekiyor. Bende başka kimse istemiyor çünkü Hektoru . Amaç doğru fakat yapılış yolum yanlış biliyorum . Bununla ilgili gerçekten köpeğimin beni tekrar sevmesini istiyorum . Bunun için öneri istiyorum sadece

OmerSermet

Ben buraya hırpalanmak için yazmadım. Köpek ile ilgili destek alabilmek adına yazdım . Yaptığım hatanın farkında olmasam zaten devam ederdim köpeğimi gerçekten çok seviyorum. Benimle birlikte barına bilmesi için eğitim wc eğitimi alması gerekiyor. Bende başka kimse istemiyor çünkü Hektoru . Amaç doğru fakat yapılış yolum yanlış biliyorum . Bununla ilgili gerçekten köpeğimin beni tekrar sevmesini istiyorum . Bunun için öneri istiyorum sadece

Heathcliff

Onun sana tekrar güvenmesi sevmesi için sevmelisin oyun oynamalısın seveceği yiyecekler vermelisin onun lideri olmayı öğrenmelisin tuvalet mevzusu da internette youtube da birkaç dk lık bir video ile öğrenip çözebileceğin bir sorun buraya uzun uzun yazılması gereksiz

OmerSermet

Heathcliff teşekkür ederim . Peki şuan daha 2,5 aylık bu canavar olma durumu için çok geç değil dir dimi

Heathcliff

Değil tabi daha çok başındasınız yolun.Araştırın öğrenin öyle oradan buradan söylenenlerle köpek bakılmaz öğrenip doğru şekilde bakmak çok daha keyif verici bir şeydir.Onun dışında tuvalet eğitiminde aşağı yukarı 6 -7 aylık olana kadar arada hata yapması normaldir köpeğin,tutamaz çünkü haberiniz olsun.