Mantar Aşısı

Demetcinar

Merhaba, 4 aylık 2 kedim var. Mantar hariç bütün aşıları yapıldı. Mantar aşısını yaptırmayı düşünmüyorum. Evden dışarı çıkmıyorlar. Ancak forum da bir kaç kişi de gördüm mantar olduğunda geçirmesi zor oluyo gibi.. sirke tarzı şeyleri kullananlar çeşitli ilaç kremler kullanıp geçmiyor yazan kişiler gördüm. Kedilerime bu illet bulaşmadan aşı yaptırmanın faydası olur mu acaba? Yaptırırsamda bi zararı dokunur mu? Evden çıkmıyorlar ama hastalıgın nereden gelecegi bilinmez. Hiç bilgim yok. Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar beni aydınlatabilir mi?

5 CEVAP

findik550

Durduk yere yapılmıyor diye biliyorum ama bir yakınımın kedisinde mantar oldu kulaklarında sonra aşıyı yaptılar. Dışarı da çıkmıyordu veteriner stresten vs olabileceğini söyledi. Ama dışarı çıkıyorsa tabii ki diğer kedilerden veya dış ortamdan dolayı mantar olma olasılığı daha yüksek

Demetcinar

Vetmate uygulamasını bilmiyordum. Teşekkür ederim

izmir_pet

Ben durduk yerde mantar asisi hic duymadim gormedim. Belki vardir ama ben hic duymadim oyle bisey. Kimse yaptirmiyo varsa bile. Mantar olursa mantar asisi yapiyorlar ama

Demetcinar

Gittiğimiz veteriner pazar gününe randevu verdi getirin yapalım dedi. Başka veterineri aradım sordum eger kedide mantara yatkınlık varsa yapıyoruz yoksa yapmıyoruz mantar olursa yapıyoruz dedi. Bende gitmemeye karar vermştim yaptırmayacaktım. Burada bir kaç kişiden geçiremediklerini yazdıklarını okuyunca korktum. Acaba yaptırsammı ki dedim. Kedilerim hep evdeler sadece arada balkona çıkıyorlar

izmir_pet

Valla cok bilgim dahilimde olmayan bi konu:) ama bende bi sorun yokken durduk yerde yapilmadigini saniyorum. Mantar biraz zor gecen bisry ama gerekli tedaviyle gec kalinmadikca sorun olmuyo pek. İsterseniz vetmate uygulamasindan vete ucretsiz sorabilirsiniz