Köpeğimin Dikkatini Nasıl Çekerim ?

Serdar4848

5 gün önce 1 yaşlarında bir dişi golden sahiplendim.Son 2 gündür önce 1 saat gezdirip kapalı bir alana giderek eğitim vermeyi deniyorum.
Salamları koparıp önce koklatıyorum sonrada arkasına dokunup oturtuyorum ve 'OTUR' komutunu veriyorum.
5 dakika sonra mamasız yapıyorum,olumlu sonuç alıyorum ama dikkati sadece elimde salam varken bende oluyor.
Hiçbir zaman bana dikkat etmiyor hep etraftaki şeyler ile uğraşıyor,izliyor,havlıyor vb.

Köpeğimin dikkatini nasıl çekerim ?
Nasıl bana lider gözüyle bakmasını sağlarım ?

1 CEVAP

Heathcliff

Komutu düzgün kavradıktan sonra ödül maması yerine sadece sevin.Liderlik konusunda uzun uzun yazmak yerine Cesar Millan ın videolarını izleyin youtube da ve internette bazı bölümler var Türkçe ingilizce bölümleri bile sadece izleyerek anlayabilirsiniz "Dog Whisperer"(Köpeklere Fısıldayan Adam),Cesar 911 programlarının adları.