Acillll Mama Sorunsalı

cimcimeskim81

Kesime proplan yavru kedi maması aldım 400 grm royal canın aldım ama proplan kızına gaz yaptı gecen gün kabız oldu kakasini yaptıktan sonra poposunda hafif kan vardı 1,5 kilo proplan kedi mamam var onu ne yapıcam manayı yeni aldım yeni mama nasıl alicam maddi olarak ne yapicagimi bilmiyorum yardim edermisiniz

5 CEVAP

kedipatisii

Mamalar arası geçiş yaparken kademeli olarak geçmeniz gerekiyor. Eğer hemen önceki mamayı kesip başka markaya geçtiyseniz kedilerde böyle reaksiyon görülebilir. Tavsiyem şu an hangi mamayi kullaniyorsanız royal canin veya proplan (ikiside iyi değil) n&d, matisse veya sanabelle markasından birini seçerek kademeli başka mamaya geçiş yapmanız. Şu an kullandigi mamayla dediklerimden birini karıştırın sonra yavaş yavaş günden güne eski mamayı azaltarak diğerini arttırın.

kedipatisii

Hem royal canin hemde proplan aldiginizdan bahsetmissiniz. İki mamayı karıştırarak mı verdiniz anlamadım? Proplanın neden olduğuna emin misiniz birde? İçeriği iyi bir mama değil fakat başka nedenlerde olabilir.

cimcimeskim81

Daha önceden de proplan kullanmıştık sonra hasta manasına cevirdik proplana geri dönelim mi diye veterinere sorduk oda donebilirsiniz demişti sonra iyi gelmeyince royal canın aldım ama onu da sevmiyor zorla yiyor

izmir_pet

İkiside kotu mamalar ve pahali. Eger alabilirseniz sanabelle veya matisse alabilirsiniz fiyat olarak en uygunlar olarak

izmir_pet

Bu arada fiyat olarak en uygun ve icerigi en guzel olan demek istedim