Kemik Suyu

Mehmetcann

Merhabalar. Köpeğime ilikli kemiği haşlayıp suyunu vermeyi düşünüyorum. İçine ekstra ne gibi sebzeler katabilirim? Herhangi bir tarifiniz varsa bizede söylermisiniz? Veya bilginiz varsa paylaşırsanız seviniriz..

3 CEVAP

srplzngl

kabak, havuc, brokoli, taze fasulye ve kara lahana kopekler icin cok faydalidir. bunlar disinda fermente edilmis sebzeler probiyotik ve vitamin acisindan cok zengin olup kopeginizi detoksifiye edebilir.
hazir sebzelerden bahsetmisken meyve tavsiye etmeden gecemeyecegim :)
kopeginize az olmak sartiya mutlaka yaban mersini verin, harika bir antioksidan kaynagidir.
miktar olarak da 5 kg basina gunluk 2 ya da 4 tane arasi tavsiye edilir.

Kabak havuç patates pirinc kemikle kaynatip icine ekmek atarsaniz baya doyurucu olur köydeki köpeklere mama yokken öyle veriyorduk

Ayse_naz_G

içine haşlanmış patates,havuç,ekmek karıştırınca bizimki çok seviyor sizinkide sevecektir
NOT:kemiği iyi haşlamazsanız köpeğinize parazit geçebilir bunun için haşlandığından emin olun:)