Kedimde Mantar Var Hangi Mamayı Kullanmalıyız?

Aermia

Kedim 7 haftalık vücudunda yani karın bölgesinde kızarıklık oluşmaya başlamıştı veterinere gittik hemen mantar olduğunu söyledi 1-2 gün sonra mantar aşısı yapıldı.Hangi mamayı kullanmalıyız kendisi checopée kullanıyoruz ama sizce hangi mamayı kullanmalıyım ?

2 CEVAP

Mihov

Tavuklu mamalardan kaçının çünkü tavuk mantarı azdırır. Deri hastalıkları yani mantar, egzama gibi durumlar bağışıklık düştüğünde ortaya çıkar o nedenle bağışıklığının güçlü tutulması gerek. Ben hiç aşı kullanmadım, bulaşıcı bir hastalık olduğundan bir ara bütün kedilerim mantar olmuştu. (Eğer evinizde başka bir kedi varsa ayrı tutmaya çalışın) Besin değeri yüksek mamalarla besledim ve imuneks hap kullandım. Bu hap bağışıklığı güçlendirir eczanelerde bulunur 40 lira civarında ve ınanılmaz etkılı bır haptır. Kapsul halınde, içindeki tozu süte karıstırıp şırıngayla veriyordum hergün 1 hap 1 hafta süreyle kullandım. Bağışıklığı düzeldiğinde mantarı da düzelecektir

Mihov

Ayrıca 7 haftalık bir kedinin mantar aşısı olması sakıncalı mantar ağır bir aşıdır yetişkinlere bile zorda kalındığında yapılır böbreklere zarar verebilir hemen aşıya sarılmak yerine alternatif yollar denenmeli