Kedimin Kakasında Kan Var?

ayvzslymn

Veterinerler sebebini bulamadı. Aşıları yapılı probiyotik kullandık yine var yine var çok kötüyüm lütfen yardım

18 CEVAP

LILI

bağırsak kanaması olabilir acilen ver hek başvurun

Ecerana

Hangi mamayı kullanıyorsunuz mamadan kaynaklı olabilir bnim kedim de de 1,5 aydır geçmeyen kan vardı ve diğer büyük kedim de de başladı bn de mamalarını değiştirdim geçti ama tabi başka sorunlar da olabilir başka Bi veteriner hekime daha götürmenizi tavsiye ederim

izmir_pet

Kabiz degilse ki dgl gibi duruyo. Tamamen aynisi benimkinde de vardi. Bizimki mamadanmis. Bir haftada gecti. Vetimiz mamadan oldugunu soyledi ve oyleymis. Hangi marka kullaniyorsunuz

Ayse_naz_G

kanlı ishal veya bağırsak kanaması olabilir acilen veterinere götürün bence :(

berke690

Proplan kullanmayın.Bütçenize göre aşağıdaki linkten en uygun mamayı seçip deneyin.

https://patipet.wordpress.com/2017/10/28/kuru-mama-markalari-listesi/

izmir_pet

Birde kediniz yetiskin veya kisirsa balikli tavsiye ederim. Tavuklu kullaniyorsaniz belkide o mu dokundu acaba

bskkrky

Aynısını yaşadık bir ay boyunca her gün veterinerdeyim 3 kere 3 dozluk parazit tedavisi uyguladık. 2 parazit döktü gözle görülür. Bunun yanında ilaçlar flora düzenleyiciler neler neler. Neredeyse 2 ayı geçti. Şuan isteyerek kullanmasamda veteriner tavsiyesiyle hills i/d mama kullanıyor. Bağırsaklarını zorlamasın diye diyet mama. Kesinlikle ev yemekleri verme dedi ama mamamız bitti ve kaç veteriner gezdiysem mamadan bulamadım zaten diyet ilaçlı olduğu İçin petshoplar satmıyor. Bende o 2 3 günlük süreçte sadece haşlanmış tavuk verdim tecrübeli birinin tavsiyesi üzerine şuan az az da olsa evde yaptığımız şeylerden verip o mamaya devam ediyorum ve bi sorun yok çok şükür. İnşallah sizinkide düzelir. Çok geçmiş olsun

Snsmy

Merhaba benim de kedimde aynı sıkıntı var kakası cıvık ve koyu parlak kan geliyor enerjisi yerinde iştahı iyi veterinere götürdüm kan alındı sonuçarı da iyi bağışıklığı böbrekleri bir sıkıntısı yok durumunu anlattığımda hangi mamayı kullandığımı sordu o ara açık mama alıyorduk mamayı değiştirmemiz gerektiğini söyledi arastirmadan whiskas aldim ama kötü bir mamaymis yeni proplan aldim doktor onerdi degisim asamasindayiz iyilesmesini bekliyorum bir sey olmasindan da korkuyorum yorumlari okudum proplan iyi degil denmis ama içeriği iyi diye biliyorum ne yapmam gerekiyor parazit daha onceki ay oldu 8 aylık erkek bir öneriniz var mı ?

EmineDuman

çok geçmiş olsun :( başka veterinere gösterdinizmi?

nao

Eğer kan en sonunda ıkınırken iltihaplı geliyorsa anal kese iltihabı olabilir. Siz yine de tabii ki acilen başka bir veteriner hekime görünün.

ayvzslymn

Proplan junior kullanıyorum değiştirmeli miyim bu zamana kadar hiç karşılaşmamıştık veterinerimiz probiyotik başladı mamadan oldaydı 3-4 günde geçerdi dedi bugün tekrar antibiyotik başlandı :(

izmir_pet

Proplan pek iyi bir mama dgl. O yapmis yapmamis bilemeyiz ama olabilir. Bazen en guzel mamalar bile dokunabilirken proplan kotu. Kg fiyatina gore matisse veya ND tavsiye ederim uygun fiyatlilar arasinda. Proplanla arada daglar var

Berivanakar

Bizim de başımıza geldi iç parazit tedavisi uygulandı üç gün geçti

cemilebulut

Bende proplan veriyorum balıklı olan .Kedilerimiz kilo almıyordu petshopçumuz bunu önerdi. Şu an kilosu neredeyse 50,00 Tlye yaklaştı. Kaliteli diye sevindik kiloda aldılar. Fakat son bir hafta 10 gündür anne ve yavrusu ara ara kakasından kan oluyor. Çok az bir miktar ama acaba bende mamayı değiştirsem. Çünkü vitamin ve bağışıklık güçlendirici kullanıyorum veterinerimiz verdi onlara da iyi paralar verdim açıkçası . Buradaki yorumlara bakınca sanki proplan marka mama kaynaklı gibi geldi bana

ugurkoker

Parazit olabilir,yakın zamanda aşı olduysanız döküyordur belki