Merhaba Dostlar

mertkorkmaz

Merhaba dostlar 15 aylik erkek kisir tekir kedim var ve bir kac sorum olucak size

  1. Kedim hic bir sekilde boyunluk ve govdesine gecen kiyafetleri kabul etmiyor bizde zorlamak istemiyoruz acaba nasil alistirabiliriz.
    2.Dokuz aylikken kisirlastirmama ragmen hala bazen istekli hareketlerde bulunabiliyor bu acaba neden kaynaklanabilir ?
    3.Haftada 2 kere eldivenle tuylerini oksamamiza ragmen hala tuy dokuyor ve mama degistirmeme ragmen bu devam ediyor.
    4.Birde haftada bir islak mama veriyorum bir sorun olur mu azaltmalimiyim.
    Simdiden tesekkur ederim.

8 CEVAP

Sarecansu

kedlilerin kıyafet giymek doğasında yok. sizde alıştırmayın ne gerke varki. zorla giydirilirse bir süre sonra alışır ama hep mutsuz olur kedimin ameliyat olduğu hafta giymek zorunda kalmıştı ordan biliyorum mutsuz olur+ kendini temizlemeyi bırakır bunuda gerçekyen istemezsiniz. yaş mamaya gelince haftada iki üç kez yesin bişey olmaz benimki hergün yiyor :D

Sarecansu

tüy içinde içinde gerçek et bulunan mamalar tercih edin tavuklu mama olmasın iki üç kez balık haşlayın verin haftada baya farkeder tüyleride güzelleşir

Kedime çok benziyor kıyafet falan giydirmemesinin sebebi küçükken alismamasi benimkide çok tüy döküyor tavuk ve tavuklu manalar yedirmemeye çalışın

mertkorkmaz

Tesekkur ederim yanitiniz için.

izmir_pet

İlk 2soruyu hic bilmiyorum:) ama eldivenle hergun tarayin. Arkadasin da dedigi gibi tavuklu dgl balikli mama iyi gelir. Ve her balikli mamanin icinde balik yok. Cogu balik proteini unu vs.. İcerigine bakark butcenize gore guzel balikli bi tane secebilirsiniz. Yas mama da haftada 1-2kez veya 3 kez verilebilir. Yas mamanin da tabi icerigi iyi olursa daha iyi olur:) tuyleri icin haftada bir biberiye ve lavanta yagi surebilirsiniz. Biraz besler

SapsikKedi

Ben her gün Islak mama (ödül maması) veriyorum. Tüyler için Kedi çimi alın. Ve niye kıyafet giydiriyorsun ona göre cevabı var

SapsikKedi

Ben her gün Islak mama (ödül maması) veriyorum. Tüyler için Kedi çimi alın. Ve niye kıyafet giydiriyorsun ona göre cevabı var

mertkorkmaz

Değerli yorumlariniz için tesekkur ederim arkadaşlar.