Kedim Dışarıya Çıkmak İstiyor Acil Yardim

cimcimeskim81

Cimcimem benim dişi bir kedi 5.5 yada 6 aylık biri dışarıya çıkınca miyavliyor dışarıya cikmak istiyor zorla tutuyorum evde sanki babam da aç kapıyı gitsin diyor ben ona dışarıdaki kediciklerden bir şey bulaşır dayak yer diye çok korkuyorum berber ciksakmi taşması var ama bilemedim çok arada kaldım nolur yardim edin

8 CEVAP

izmir_pet

İmkaniniz varsa yanina arkadas da alabilirsiniz belki dusunurseniz :) cok cok hircinlasirsa haftada 2kez bi iki damla lavanta yagi surebilirsiniz

izmir_pet

Aman diyim amann izin vermeyin. Benim onceki kedim sokaga cikiyordu ve kanser hastaligi kapmis ve öldu. Benimkinden bir ay once arkadasimin tum asilari tam inanilmaz guzel baktiklari ankara kedisi de ayni hastaligi kapti disaridan. Ve veterinerlerin hspsi ayni seyi soyledi. Sokaklardan kapiyorlarmis ve henuz tedavisi yokmus. Bi kez yakalanirsa ölüyor. Ben aldim alali kucagimda balkona veya sokaga cikariyoum. Bazen arabayla biyere giderken kedimi de goturuyorum cok seviyo. 10dk hava alsa bile bidaha cikmak istemiyo benimki. Daha cok ister mi sizinki bilmiyorm ama cikaricaksaniz asla kucaktan indirmemenizi tavsiye ederim

izmir_pet

Sunu da soyliyim ozellikle. Tum asilari tam olsa bile bu hastaligi kapma ihtimalleri var:(

cimcimeskim81

Peki çıkmak istiyor ne yapmam lazim oyun oynatiyorum oynamıyor bile kapıda miyav miyav kafesinin içinde cikartiyorum çıkmak istiyor kucagimdan atlamaya çalışıyor

cimcimeskim81

Koca falanmi istiyor bilmiyorum ama çiftleştirmek istemiyorum 2 ay sonra kisirlastiracagim

izmir_pet

Kizginlik doneminde de olabilir. Ama olmasa bile isticek merakindan:) tasma takip da kucakta belki deneyebilirsiniz ama durmucak giniyse hic alismamasi daha iyi olabilir. Bol bol oynatip enerjisini atmasi yorulmasi ise yarayabilir. Kisirlastirinca biraz daha sakinlesir illaki zatrn. Kizginlik belirtileri gosteriyormu suan?

cimcimeskim81

Kızgınlık dönemindeki belirtiler tam nasıl bilmiyorum

izmir_pet

Ozelden daha ayrintili anlatabilirim. Ozelden yazicam, mesaj kutunuza bakar misiniz:)