Kedime Sürekli Kuru Mama Veriyorum Biraz Yas Mama Versemmi

cimcimeskim81

Eskiden yas mama veriyordum ama ne zaman versem hep ishal oldu ishal için hasta maması bile aldık çok hassas bağırsakları var ama çok uzun süredir yas mama vermiyorum sürekli de kuru mama yemek yanı hayvani kabız yapmazmi artik farklı tatlar arıyor gibime geliyor ne yapmaliyim

6 CEVAP

minnoskoss_123

Kediler neredeyse hiç su içmedikleri için vücutlarının su ihtiyacını başka yollarla karşılaması gerekiyor. Ayrıca protein de. Kuru mamada protein ve su yeterince yok ama yaş mamada var. Yaş mamada özellikle su çok var. Hergün olmasa da en fazla haftada bir yaş mama kullanılmalı. Eğer kedinizi sadece yaş mamayla beslerseniz ishal, sadece kuru mama ile beslerseniz de kabızlık gibi sağlık problemleri ortaya çıkar. İkisini de kullanmak lazım:)

onurhhn

Haftada bir yada iki kez içeriğine bakarak iyi bir yaş mama kullanın.

cimcimeskim81

Elimde buradan gelen gimcatin hediye yas maması var versem olur mu acaba bir tatlı kaşığı korkuyorum çünkü

Gozdetemizel

Kedi nekdrlik bilmem ama ben 2 ayliktan 4aya kdr haftada 2 kere 1 er tatli kasigi verdim,oda isisinda tabi ve hep balikli.simdi hergun 1-1,5 tatli kasigi veriyorum.ishal hic olmadi bnmki ama belki bagirsaklari hassastir sizin minnosun

EmineDuman

Ben her gün olmasa da her ikinci gün mutlaka yaş mama veriyorum artık..içine çok az da su katıyorum ve bayıla bayıla silip süpürüyor :) yaş mama az da olsa şart bence,az az deneğin bakın halen ishal oluyormu

onurhhn

gimcat olabilir evde kendinizde tavuktan, etten yapabilirsiniz az suda haşlayın suyunu dökmeyin tavukları da içine küçük küçük doğrayın en basitinden. Yaş mama seçerken de içindekiler kısmına mutlaka bakın et türevleri yüzde olarak yüksek olan, içinde çok katkı maddesi olmayan mamaları tercih edin. Kaliteli bir yaş mama çoğunlukla 85gr en az 6Tl veya üzerindedir. Yüzde 4 Yüzde 10 et türevleri yazan ucuz yaş mamaları vermeyin kedinize.