Kedim Hiç Hırıltılı Bir Ses Çıkarmıyor

Kedim severken bile hırıltılı bir ses çıkarmıyor neden acaba ?

15 CEVAP

kedipatisii

Kedilerin hırıltı sesi çıkarmaması sorun değil bence her kedinin huyu farklıdır.eğer size karşı davranış değişikliği ya da ştahsizligi yoksa endişeleneceğiniz bir durum olduğunu sanmiyorum. Mesela benim kedimde yoğurma hareketini yapmıyor bazı kediler ise yapıyor. Huy meselesi bu.

HuriyeAysu

kızmayı çok iyi anlyolar ve yanaşmazlar o zaman kızmamaya dikkat edin sakin davranın dökecek dağatacak tezgaha çıkacak ona engel olmak sizden uzaklaşmasına sebep olabilir özgürlüklerine çok düşkünler çünkü ödevinizi kağıdınızı yırtabilir telefonunuzuda düşürebilir bunlar en hafifleri bide :)) anlayışlı olmak lazım çünkü onlar bizi anlamıyor derdini anlatamıyor kızmak sizden uzaklaştırabilir kendi haline bırakın düzelir aranız umarım :)

HuriyeAysu

kedinin ne yapacağı hiç bir zaman belli olmaz isterse mırıldar istemezse mırıldamaz valla değişik mırıldamayan kedi çok gördüm bazılarıda sevmesen bile hırıldıyor :))

@HuriyeAysu ben biraz sınırlı bir kişiliğim ve severken acaba canını mi yakiyorumda bana kusuyor yoksa depresyona mı giriyor bilemiyorum bu beni şuan çok üzdü cidden eğer onu üzecek ve ona kötü etki olacak bir şey yaptı isem ve bu benim yüzüme ise bilmek ve ona göre ne yapmam gerekir nasıl davranmam gerekir bilmek istiyorum :(

Çok teşekkür ederim şuan uyuyor öpüyorum okşuyorum hirliyor çok tesekur ederim içim rahatladı birazda olsa bir yerde duydum kediler kindardır falan diyorlar kızdım için kin mi tutuyor diye düşünmeye başlamıştım

HuriyeAysu

bence yalan o kediler nankör falan değil fazla özgürler sadece bu yapacağını yapar sonra yine koynunuza gelir uyur ihatçı kuzular :)

melikealgin

Her zaman ses çıkaracak diye bir kaide yok :)

3 hafta yada 4 hafta olmuştur benimle olması evet biraz kızıyorum ama kizarkende gülerek yani ciddi bir şekilde yapmıyorum belki severken öperken falan çok sıkmış olabilirim canım oğlum insanlardan bile bana iyi geliyor...

Normalde severken falan ses çıkartıyor du

Lütfen bir şeyler yazın acaba onu üzecek bir şeyler mi yaptım bu durumu nasıl düzeltebilirim onunla aramdaki bağı nasıl guclendirebilirim yanlış anlamayın beni onun psikolojik olarak kötü olmasını istemem:(

Lütfen yazın....

Allah rızası için biri de bir şey yazsın ya .!

SapsikKedi

Bizim Şapşik'de severken etrafına toplanırken çok mutlu oluyor mırlıyor bazen miyavlıyor ama çok az miyavlıyor normal olabilir

kurban1525

Kediniz uyurken yanına gidin ve yavaşça başını okşayın. Sevgi ifadesi olarak hırlamasa bile başka hareketler yapması lazım. Kafasını vücudunuza bastırma, patileriyle size masaj yapma veya minik minik ısırma gibi. Bu ve bunun gibi hareketleri hiç görmediyseniz de şunu sormak istiyorum, kedinizle ne zamandır birlikte yaşıyorsunuz? Sizinle oyun oynuyor mu? Size alışkın mı?

izmir_pet

Sinirli bi yapim var demissiniz. Hani belki sinirlernip biraz bagirdiysaniz veyada korkutacak hareket yaptiysaniz, uzulmus ve korkmus olabilir. Ama bunlar yoksa her kedi mirlamaz:) benimkiler ne kadar sevsem de hirlamiyo mirlamiyo mesela:D