Kedim Buzdolabından Atlıyor Ayakları Zarar Görür Mü?

Minnakpatipuki

Kedim bu aralar buzdolabının tepesine çıkıyor tırnaklarını kestim belki tutunamaz diye ama yine çıkıyor. Bitişiğinde çamaşır makinası var ordan atlıyor buzdolabına. Buzdolabı da küçük boy olanlardan değil normal klasik buzdolabi alçak degil yani. Inerken çamaşır makinasına atlayip inmek yerine direkt olarak yere atlamayı tercih ediyor. 4 ayak üzerine düşüyor ama zarar gelirmi patilerine ?
(Aşağıda üzerine düşüp kendini yaralayabilecegi birşey yok fayans var sadece. Eger patilerine zarar gelmezse buzdolabının üstünü onun icin düzenliyim diye düşünüyorum. Koli koyup kedi evi gibi bisey yapsam hoşuna gider sanirim ama düşer patisini incitir diye de korkuyorum. Ne yapmalıyım onu ordan uzaklastirabilirmiyim bilmiyorum ben evde varken çıkmasa da ben yokken kesin çıkar. )

( Ev 1+1 bu arada yani oturduğum kanepe buzdolabı falan aynı odada ordan sıkılması gibi bisey soz konusu olamaz sanirim çünkü tam da ordan bütün odaları ve evi görebiliyor)

14 CEVAP

pinarsert

Ben izin vermiyorum, kemiklerinin oluşumu henüz tamamlanmadığından dolayı bacakları çatlayabiliyor veya kırılabiliyor.Bir gün şahit oldum kedi sahibinin omzundan atlamıştı bacağı kırıldı. Sonra çok korktum ben de izin vermemeye başladım.

SapsikKedi

Benimde büyük Kitaplığıma çıkıyor çok korkuyorum dolabın yanındaki çalışma masamdan çıkıyor direkt atlıyor

pinarsert

Ben mutfağın kapısını kapalı tutuyorum oraya hiç giremiyorlar. Evin diğer odalarını sınırlandırmak mümkün olmuyor ama istemediğiniz bir yere çıktığında aynı ses tonuyla sürekli uyarırsanız bir süre sonra vazgeçiyor.

Faytekin

Siz engel ve yasak koymaya çalıştıkça onlar daha çok merak ediyorlar çünkü :) bence biraz zaman tanıyın

Anonymus552223

Birsey olmuyor kendileri atlamak istedegi zaman ayarliyor onlar. Düserse ayagi burkulabilir. Onemli olan iradeyle mi atliyor yoksa dusuyor mu?

Gozdetemizel

Benimki en son buzdolabinin ustune cikip ordan magnetleri asagi kirip atiyodu.ustune atlarsa kesebilir diye dusunuyorum magnet varsa.mutfaga kapi taktirdim :):):) ama ustune dusecegi bisey yoksa bisey olmaz.yakinda dolaplara cikmaya baslar

Minnakpatipuki

@Gozdetemizel girip çıkmadığı yer yokki bi buzdolabının üstü kalmıştı uzun zamandır çıkmak istiyodu çamaşır makinasına çıkıp miyavliyordu ama ben tınlamıyodum çıkamaz vazgecer diye. Ama çıktı 4 aylık kedi olması hiçbirşeye engel değilmiş demekki :D magnet yok buzdolabında sadece yemek soyledigim yerlerden gelen mıknatıslı kartvizit gibi şeylerden var onlar da ilgisini çekmiyor zaten :)

Gozdetemizel

Birak ciksin ozmn nasi olsa ordan sonra baska yere cikcak :)

Minnakpatipuki

Napsam engelleyemem tek umudum kedi kovucu spreyler ama ayağına zarar gelmezse çıkmasını engellemeyi düşünmüyorum çünkü hep ocağa cikiyo onun yerine buzdolabına çıksın daha iyi hiç olmazsa yemek pismiyo orda hem evin her yerini gördüğü icin hoşuna gitmiştir diye de düşündüm

Minnakpatipuki

O zaman izin verimiyim ya ne yapabilirim peki çıkmaması icin

Minnakpatipuki

Gözümün içine baka baka cikiyo ayrıca gözde hanımın dediği de oldu artık buzdolabının tepesinden mutfak dolaplarının tepesine atlıyor :( hayır desem de fayda etmiyor kendisi iniyor yine ama tabi benim gel demem biseyi değiştirmiyor hatta bence oyun sanıyo

Faytekin

Valla ikinci kattan atlayıp bişey olmayan kedide var, kucaktan düşüp ayagını kıran kedi de var, benim kesimde vitrin dolap tepelerinde geziniyor atlıyor bişey olmadı ama olmayacak da değil tabii, ben kendi halinde bırakıyorum Bi süre sonra vazgeçiyor zaten kendi hevesi merakı gidince, ama çok endişeleniyorsanız atladıgı yere yumuşak bişey ler sermeyi deneyin en azından riski minimuma düşürürsünüz

Minnakpatipuki

@Faytekin aynen oyle hayir dedikce cikiyor ama ilgilenmezsem eğer kendiliğinden koltuğa atlıyor iniyor dolabın tepesinden. Buzdolabının etrafına yastık koyamam ki çamaşır makinasının üzerine koydum ama oraya atlamiyo üşengeç kedim :D bende kendi haline bıraktım artık zaten ne yapsam fayda etmiyo kızsam bağırsam ben bakmadığım anda çıkıyor yine zaten neye kızdığını anladığını da sanmiyorum

Minnakpatipuki

@Epiglottis kendisi atlıyor sinüs cosinüs türev integral falan biseyler dusunuyo olcup bicip atliyo. Bi kere düştü kendiliğinden çok korktum. Buzdolabının üzerinde koliyle oynarken oldu o yüzden koliyi indirdim aşağıya. Artik dusmuyo buzdolabina cikiyo ordan mutfak dolaplarinjn ustune cikiyo geziniyo bir iki bana miyavliyo bak ben ciktim buraya diye sonra mutfak dolabinin tepesinden koltuğa atlıyor. Başlığına denk gelmesin diye koltuğu da actim divan gibi oldu. Başka yapabileceğim bisey var mi bilmiyorum çok sert atlamıyor ayarlayip dikkatli dengeli bir şekilde atlıyor hep bisey olmazmis gibi geliyor ama tabi burkulma falan olabilir diye de korkuyorum yine de