Kısırlaştırma

Khrmn

2 yaşında erkek kedim bugun kısırlaştırılacak sonrasında ne yapmam nasıl davranmam gerkir ve sonrasında tekrardan etrafa çiş yapar mı

2 CEVAP

Merhaba.Benimde hem erkek hem dişi kısırlaştırma operasyonu geçiren kedim var.Sonrasinda tamamen ayildiginda hala biraz Şeşen olacaktır bir süre yalnız bırakmayıp gözlemleyin.Yarasi kendiliğinden iyileşir.Yalanmasina müdahale etmeyin.Genellikle çiş yapma eğilimi sona eriyor.

izmir_pet

Ben disi kedimi kisielastirdim, erkek kedilerde bilmiyorum ama erkeklerinki daha kolay. Bikac gun hem biraz simartmak icin, hem kabiz falanda olmas yas kuru mama karisik vermek daha iyi olabilir. Genelde dikissiz oluyo erkeklerin zaten. Biraz gozetim altinda tutsaniz iyi olur. Ayni sekilde narkozluysa narkozu kusacaktir ameliyattan sonra ona hazirlikli olun:)