Dişi Yok

Az önce fark ettim kedimin alttaki ön sivri dişlerinden birisi yok. Geldiğinden beri ağzı hiç kanamadı büyük ihtimalle ya getirdiğim yerde düştü ya da hiç çıkmadı. Çıkmama gibi bir ihtimali var mı? Bu bir sorun teşkil eder mi bi’ de? Ve kedi diş bakımı nasıl olmalı?

9 CEVAP

Ayse_naz_G

Yavru ise diş döküyor olabilir ama siz büyük dişlerden yazmışsınız açıkçası hiç kedi beslemedim ama sanırım diş döküyor :)içiniz rahat etmiyorsa veterinere danışın ;)

Ayse_naz_G

internette diş fırçaları var diş bakımı için petshoplardada satılıyor sanırım günlük fırçalamak için

4-5 aylık, diş dökülmesi olur mu ki bu aylarda? Bi’ de tek dişi daha, hiç kanama falan da olmadı garipsedim

Ayse_naz_G

tahmin ettiğim gibi dişleri dökülüyor,endişelenmene gerek yok bence ;)

Ayse_naz_G

ama yenisi çıkmassa mutlaka veterinere danışın derim :)

Gozdetemizel

5-6 ay arasi dokulup yenisi cikarmis.bazen yutarlarmis bazende yerde bulabilirmisiz.ben hic denk gelmedim bnmkinde henuz.5 aylik ama masallah dislerini gayet hissediyoruz elimizde :)
Yenileri cabucak gelsin kuzunuzun dislerinin insallah

Ay ilk defa duydum böyle bizim gibi diş döktüklerini :) Teşekkür ederim, görünce endişlenmiştim rahatladım biraz olsun

Ayse_naz_G

endişelenmenize gerek yok:)

LILI

GAYET normal