Kediler Balkondan Düşer Mi?

FeyzaBeyza

Anket

Kedilere bi şey olmaz. Rahatlıkla pencereyi açabilirsin
(5 oy)
Aman sakın açma kedin aşağıya düşebilir. Önlem almalısın
(76 oy)
Toplam (81 oy)

Şimdilik kiş ayında olduğumuz için cok sıkıntı olmuyor fakat yazın pencereleri açmamak sıkıntı oluşturabilir. Kışın bile bazen kedinin kumu koktugu için kediyi başka bir odaya götürüp pencereyi açıyorum. Fakat ne kadar internetten ve youtubedan araştırdım fakat kesin bir bilgi yok. Bazenpencerelerin kenarında balkonda gezen kedileri gördükçe birşey olmayacagını düşünsemde pencereden atlayıp sakatlanan hatta ölen kedileri haberlerde gordukçe tırsıyorum. Veya pencerelere takılan koruyucu teller de var.
Siz neyi tavsiye edersiniz veya siz evde nasıl yapıyorsunuz? Acill cevap verin

18 CEVAP

okyonuslar

Benim üçe gircek kız kedim var soktan bulmuştum balkonun kenarlarına gitmedi bebekkende büyüdüğünde de bu sene yazım koltuğumun tepesinden bakıyıor .bu gün geçen ay bir ay oldu veterinerimden iki haftalık bebek kedi bırakmışlar üçüncü katan yumuşak zemine düşmüş bir bayan getirmiş bendep kene ilacı almy gitmiştim ve güzel bebeği gördüm bana al dediler kadın almaya gelcem dedi gelmedi dediler oda sokak kedisi bir ydır benle sağlıklıydı düşmeden bir şey olmamış ama dün gece birde baktım yok evde aşağı düşmesin dedim üçüncü katt oturuyorum ve yerde toprağın içinde loğar demirine kafası girmiş öğlece yatıyordu çok korktum halsiz ve titriyordu bütün gece halsiz ve gözleri kymış durumdaydı veterinerime bu gün yetişemedim ama konuştum yarın gidicem buda kız ön patisi acıyor biraz tekliyor bazı kediler alışkanlık yaparmış atlmayı bende şimdi kedi teli bakoyordum balkonu. Korkuluk demirini altında cam var onun altı açık ordan düşmüş birdaha düşmesini istemiyorum doğru olan kedi teli demekki her kedi aynı şeyi sergilemiyor ama ikinci kez ve çok ufak bir yavru olrak düştü işallah bir şeyi yoktur yarın görücez

BalliBadem

Değişir evin yüksekliğine aşağıdaki zemine kedinin aklına göre bizim ev 3. Kat aşağısıda çimenlik kedim sevmesede sitenin bahçesini biliyor ve atlamaya çalışmıyor 1 kere rüzgardan cam çarptı galiba oda düştü indim aldım hiç bi sorun yok o yüzden bi kaç saatliğine evden giderken camı olmasada balkonu rahatlıkla açık bırakabiliyorum ama uzunsa işim orasıda kapalı oluyor tabi atlamaya meilli olsa ev daha üstte olsa yada yer beton olsa sineklik file vs kullanırdım yani şartlara bağlı bi durum sizde duru gözden geçirip karar verin

ygiz_mrtt

hayatı 1 kuş görmesine bağı olur önlem almazsan