Kediler Balkondan Düşer Mi?

FeyzaBeyza

Anket

Kedilere bi şey olmaz. Rahatlıkla pencereyi açabilirsin
(5 oy)
Aman sakın açma kedin aşağıya düşebilir. Önlem almalısın
(76 oy)
Toplam (81 oy)

Şimdilik kiş ayında olduğumuz için cok sıkıntı olmuyor fakat yazın pencereleri açmamak sıkıntı oluşturabilir. Kışın bile bazen kedinin kumu koktugu için kediyi başka bir odaya götürüp pencereyi açıyorum. Fakat ne kadar internetten ve youtubedan araştırdım fakat kesin bir bilgi yok. Bazenpencerelerin kenarında balkonda gezen kedileri gördükçe birşey olmayacagını düşünsemde pencereden atlayıp sakatlanan hatta ölen kedileri haberlerde gordukçe tırsıyorum. Veya pencerelere takılan koruyucu teller de var.
Siz neyi tavsiye edersiniz veya siz evde nasıl yapıyorsunuz? Acill cevap verin

18 CEVAP

Bilgeylmz

Kedinizi asla balkona veya cama cikarmayın. Ben kedime o kadar çok güveniyordum ki düşmesi aklımın ucundan bile geçmezdi. Ama bir gün aşağı baktım, gözgöze geldik... çok korktum. Neyse ki sadece bacağı kırıldı yani ciddi bir sorunu cıkmadı. Ameliyatsız atlattık. Ama siz o kadar şanslı olmayabilirsiniz. Sineklik yaptırın bütün camlara. Tahtakale tarzı ucuz marketkerde sineklik satılıyor. Çevrelere bir yapışkanla yapıştıyirsunuz. Veya daha kalıcı olması için sineklik yaptıracaksınız. Açtığınız her cama. Ayrıca allah korusun kediniz düştü ve veterinerin yolunu tuttunuz. Eğer kolu bile kırılsa cebinizden en az 400 tl cıkarmanız gerek. Yok sarma parası yok film parası, muayene parası derken bayağı para gidiyor. Ayrıca her veteriner yapmıyor. Sadece sayılı birkaç veteriner yapıyor. Çok zor bir süreç gerçekten. Benim önerim herr yere sineklik yaptırmanız....

mimimomo

kendi halinde bi kedi olarak sakin sakin dolanir gelir, bi sorun yok ama bu deliler duvara yansiyan isik / golgeyi bile yakalama odakli olduklari icin ozellikle bahar/yaz aylarinda havada ucusan her zimbirtiyi yakalamayi kendilerine vazife goruyorlar. durtusel olarak tek zip'ta mazallah asagida. ben de 1. kattayim havalar isininca ne halt edecegim bilemiyorum : ) salonda klima var neyse ki, hepimiz orada yasayacagiz sanirim (kiraci oldugum icin sineklik cok efektif durmuyo ve kendi cabalarimla da herhangi bi si monte edebilecek kadar elverisli degil cerceveler - yani ben de muzdaribim ama kediler ortamdayken camlari acik birakmam asla.)

LILI

SİNEKLİK TAKTIRIN

minnoskoss_123

Demir tel taktırın. Sineklik sağlam değil hiç. Arkadaşımın kedisi camdan düştü, hayatı bıraktı gitti:(

kedipatisii

Düşer hatta benimki düştüde. Daha yeni sayılır okuyun bakın

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/24065-pamuk-iyilesti-kirik-hakkinda-bir-yazi

Ayni hatayi yapmanizi istemem, balkona kümes teli taktirin ben öyle yaptım. Kış-yaz dayanikli oluyorlar.

Friolero

O bir şey olmaz diye oy veren 1 kişinin kedisi superman galiba :d

Ayse_naz_G

kuş peşine düşücem diye atlayıp gidiyorlar benim halamın kedisi paki (kendisi hayatta değil araba çarptı :( ) tam 5 kere 4. kattan düştü şansına birşey olmadı fakat çok tehlikeli gerçekten sakın açmayın

unienx

Kedim 2 kere düştü çok şükür ikisinde de bir şey olmadı ama öldük çldük dirildik. İlk düşüsünden sonra akıllanmıştır dedik ama mümkün değil bizimkinin sinrklikleri açtığını bilirim. Siz başında olmadığınız sürece çıkarmayın. Hatta siz başındayken bile dikkat edin fazla atik hayvanlar çünkü

Sahiplendirdigim bir kedi en üst kattan düştü ve iç kanamadan melek oldu ankara kedisiydi cok üzülmüştüm.

FeyzaBeyza

Teşekkürler

Gozdetemizel

  1. Kattan dustu betona.arkadasimin kedisiydi cenesi parcalandi ve kemikleri kirildi.ayrica was ist das’larda kediler icin cok tehlikeli.metal cam teli isgorur ama bizde var tirmaniyoda

Sarecansu

kediptisii kümes telini nerden yaptırabilirim özelden bilgi verir misiniz

Anonymus552223

Okyonuslar ne dedigin anlasilmiyor biraz noktalama isareti kullansaydin keske, 3 kere okudum anlamadim. Kediniz balkondan dustu sanirim?

izmir_pet

Ben 3.katta otururken onceki kedimin kumu balkondaydi. 5dk kumuna girip aliyodum hemen, kendi geliuodu. Bi ara balkon acik kalmis cikmis ve havada yagmurlu. Buyuk ihtimalle ayagi kayip dustu saniuorum. Bahceye dusmus ve allahtan bisey olmadi ama canimdsn can gitti. Bidaha balkona cikarmama ragmen kasla goz arasinda kacip 2kez daha dustu. Saniyorum ki 1kez dusup bisey olmayinca atladi diye dusunuyorum. Erkekti bide, sokak istegi vardi. Siz siz olunn sakin balkon cam alistirmayin. Sineklik olabilir ama tul dgl de en saglam tel sineklikler oluyo, yirtilmiyo tirmansalar bile. Oyle bisey yaptirirsaniz cok iyi olur ama yinede her ihtimale karsi yalnizken cam acmayin. Daha guvenlisi pencerelere yesil teller yapiliyo dar aralikli. Onlar daha guvenli. Mutlaka onlem alin ve 5dk bile olsa cama balkona alistirmayin. Eger duruyosa kucakta cikarmaya alistirabilirsiniz, yere basamicagini ogrensin. Ben suan zemin kattayim ama surekli kucakta cikaririm

Anonymus552223

Aşırı korumacilik ta kotu bence hayvan biraz da hava alsin. Ama tabi tedbiri de elden birakmamali. Benimki dustu mu atladi mi bilmiyorum ama 4. Kattan dusmustu. O zamanlar kisir degildi. Kopek dislerinden birinin yarisi kirildi ucuz kurtulduk. Bir de cok meraklilar sinek pesinden kus falan gorup te atlamaya calisabilir