Bu Gün Bir Kedi Alıyorum Daha 2 Aylık Erkek Ona Ne Tür Mama Vermeliyim Bakımını Nasıl Yapmalıyım ?

atem_

Kedim Tekir ve daha 2 aylık

9 CEVAP

Goodgod

Bonacibo süper premium cat food yavru kediler için harika bir besin kaymayı olacaktir

buray

Merhaba Royal Canin Baby Kitten 34 ya da Proplan Junior verebilirsiniz. Markası kedinizin sağlığı açısından önemlidir. Hele ki büyüme aşamasındaysa.. onun dışında ara ara olmak şartıyla haşlanmış tavuk ciğer vs verebilirsiniz. Kesinlikle çiğ olarak vermeyin. İç dış parazit uygulamalarını dikkatle takip edin. Suyu her zaman taze olsun. Kediler temizliği sever. Karma aşıdan başlayarak devamında kuduz, lösemi ve karma 2 aşılarını yaptırmalısınız. Birlikte uzun ömürler dilerim.

Yumak96

Yavru kediler için herhangi bir marka mama verebilirsiniz illada bol bol para harcayarak kafanızı sıkıntıya sokmayın, Goody nin mamalarını her kedi hapur hupur yer :)

aylayn

Mama olarak size Matisse Kitten önerebilirim..

Goodgod

Goddy kotu bir mama hic onermiyorum

Goodgod

KESİNLİKLE ALMAYIN !
Whiskas: Tuz, katkı maddesi ve boya fazlalığından dolayı böbrek hastalıklarına sebebiyet veriyor.
La Cat: Tuz oranının yüksekliği karaciğer rahatsızlıkları yapıyor.
Goody: Çokça tahıllı olduğundan tüy dökümlerine neden oluyor.
Micho, MitoMiks, Bonacibo, Petikare: Türkiyede üretilen ucuz ve kalitesiz mamalar. Kristal oranı fazla olduğundan kanlı idrar, kusma, sonunda da damar tıkanması ve bağırsakların yırtılmasına sebep oluyor.
Bonnie: Kalitesi onaylanmayan yaş mama.
Iams: Denek olarak canlı hayvanlar kullandıkları tüm kullanıcılarca onaylanıp dünya çapında protestolara neden olduğu için etik olarak kullanmamanız önerilir.

Goodgod

Bunu mihavin yazisindan alinyi yaptim yeni arastirdim arkadaslar bilgi paylasimi yapayim dedim

Goodgod

Ama 10 yasinda olupla whiskasla beslenen kedilerde var tabi

Mama işi biraz da bütçeye bakıyor. Bona Cibo Kitten'ın kilosu 7 lira, Acana Grasslans'in kilosu 30-40 lira. Ucuz mamalar düşük protein içeriyor, mısır unu, nişastası ve et ürünleri diye tanımlanan kalitesiz hayvan parçaları ile hacim artırılıyor. Pahalı mamaların protein içeriği yüksek, hayvana zarar verebilecek içerikler bulundurmuyorlar. Şöyle düşünün; ucuz mama boynuzu, toynağı, bağırsağıyla tam bir sığırdan yapılıyor, pahalı mama sadece kemiklerinden ayıklanmış kırmızı etinden. Uzun vadede kedinin sağlığını, ömrünün uzunluğunu etkileyecektir. Sanırım en iyisi bütçenizin elverdiği en iyi mamayı almaktır, her durumda sokakta çöple beslenmesinden iyidir. Kedinizle mutlu bir hayat dilerim.