Mama Kabına Alıştırma

Busenurozyurt

Arkadaşlar merhaba. Kedim ilk geldiği zamanlar ailem mama kabından yiyemiyor diyerek mamasını kabının kenarına yere koydular ve bu şekilde alıştı. Bir aydır mama kabına alıştırmaya çalışıyorum ama hala biz evdeyken sürekli mama kabının yanına gidip bekliyor yere koymamızı. Bu sorundan nasıl kurtulabiliriz?

1 CEVAP

artemisluna

Baştan itibaren kaptan yemeye alışmalıydı, yemese de kaptan çıkarmayın, ordan yemek zorunda kalsın. Acıkınca mecbur yer. Geniş bir kap kullanın bir de bazı kediler bıyıkları kaba değince sinir oluyor.