Kedim Yatağıma Neden Sürekli Çişini Yapıyor

Bademduman

Selam arkadaşlar iki tane kedim var ikisi de yatak odama girince sürekli yorgana yatağa yatak örtüsüne çişini yapıyor kapıyı açık bırakamıyorum bir fikri olan var mı

8 CEVAP

Busenurozyurt

Sirkeyle temizleyin ki idrar kokusu kalmasın diye duymuştum. Eğer kediniz hala orada idrar kokusu alıyorsa bundan dolayı yapıyor olabilir

artemisluna

Kedileriniz kaç yaşında, erkek mi ve kısırlar mı? Kısır değilseler koku bırakmak için yapıyorlardır. Ama bu normal çiş yapma gibi olmaz yani tüm idrar kesesini boşatmaz kedi, püskürtme yapar. İkisi de erkekse liderlik savaşı olacağı için daha çok yaparlar. Ayrıca normal deterjanla temizlense dahi kediler ciş kokusunu alır, çiş yaptıkları yeri sirkeyle temizleyin ki kokuyu alamasınlar. Yaşları uygunsa bir an evvel kısırlaştırmanızı öneririm.

Bademduman

Birisi 1,5 birisi 8 aylık ikisi de erkek ve kısır bildiğiniz tüm idrar kesesini boşaltıyor normal koku bırakma değil odaya girdikleri an yatağa çıkıp hangisi olursa olsun yapıyor

Bademduman

Bir de sirke ile denemem gerek o zaman normal deterjan ile yıkıyordum her defasında

artemisluna

Kedilerde idrar yolu problemleri olduğu zaman da kum kabı dışına çiş yapabiliyorlar. Birisinde böyle bir durum olabilir, diğeri de ondan gördüğü ve kokuyu yatakta aldığı için yapıyordur belki. Bazen de kediler sahibine kızınca yatağa tuvaletlerini yapıyorlar. Bence bir süre kedilerinizi yatak odasına sokmayın yatağı da iyice sirkeyle temizleyip havalandırın. Bu sürede bu davranışı unuturlar belki. Ama evde başka yerlere de yaparlarsa veterinere göstermekte fayda var.

Ayseaysecikk

Yorganlarını vb. aspirinli suya bastırabilir ya da direk kılıfın içine atabilirsiniz. Kediler aspirin kokusunu sevmez. Lavanta kokulu yumuşatıcı da etkili olacaktır. Genellikle bölgelerini belirlemek istediklerinde çişini eşya üzerlerine yaparlar diye biliyorum. Bu aralar misafiriniz fazla mı ?

Bademduman

Doktora da götürdüm normal dedi en iyisi odaya almamak yoksa çözümü yok galiba unuturlar umarım yıkadım ama sirkesiz yıkamıştım yine yıkarım artık

Bademduman

Misafir de yok çare de bulamadım kapı az açık olsa unutsam ilk giren heryeri hallediyor