Nd Mama Olcusunun Kedime Yeterli Gelmedigini Dusunuyirum

Busepz

Kedime n&d marka mama aldim. Kilosuna gore gunde ortalama 50-55 gr yemesi gerekiyor. Ancak ben yeterli geldigini dusunmuyorum cunku onune koydukca yiyor. Belirtilen gr yeterli midir yoksa kediye gore oran degisir mi bilen yardimci olabilir mi ?

7 CEVAP

Gozdetemizel

Kediniz nekdrlik?mesela limon 2 aylikken aklina estikce ama az az yiyodu.suan 5 aylik ve daha cok yemeye basladi,ustelik hergun yas mamada veriyorum ve ben 4-5 aylik kedilerin gunde 80gram yemesi gerektigini okumustum.gunde 100ml kuru mama koyuyorum yiyor ve kilo almasida kararinda.

Busepz

1 yasinda kisir. Mamanin arkasinda verilen olcu bu.

Busepz

1 yasinda kisir. Mamanin arkasinda verilen olcu bu.

Tabaginda yedikçe doldurun bence ara ara çok fazla olmamak şartıyla mamanin devamı oldugunu bilsin bence

Gozdetemizel

Az degil mi ya anlamadim :(
Benimkimi cok yiyo dicem ama 2.5 ayda 1 kilo aldi ve doktor cok iyi dedi

Heathcliff

Kedinizin sırtında elinizi gezdirdiğinizde kemikler bariz bir şekilde hissedilmiyorsa zayıf veya aç değildir öyleyse miktarı arttırmanız gerekir ve yine çok hareketli bir kediyse arttırılabilir.

Berivanakar

Hergün yaş mama vermeniz zararlı