Dişi Kedinin Kardeşine Tepkisi?

Arkadaşlar bahçede baktigimiz iki dişi bir erkek kedi var üçüde kardeş beraber büyüdüler ama dişilerden biri sürekli erkek olana tıslıyor yaklaşmak istiyince pati atıyor niye olabilir hani erkek olan hicbisey de yapmiyor ona

8 CEVAP

artemisluna

Kaç aylıklar? Kedilerde kardeşlik ilişkileri bizdeki gibi değil, büyüdükleri zaman birbirleriyle çiftleşebiliyorlar bile. Erkek kedi kızgınlığa girdiyse dişiye çiftleşme niyetiyle yaklaşıyor olabilir, bu yüzden öyle tepki veriyor olabilir dişi olan.

Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın yedi aylıklar.Geçen haftalarda bahceye erkek kedi doldu bizim dişilerin peşine takıldı.Bizim erkek olanda pek öyle davranışlar gözlemedik hani idrarini yapma bagirma veya dişilerin üstünr cikma gibi.Ne zaman yaklaşmak istese veya yanlarina gitse durduk yere tıslıyorlar anlamadim erkek diye olabilir mi ki

artemisluna

Bahçeye gelen yabancı kedilerden dolayı dişiler şu an tüm erkeklerden uzak duruyor olabilir mi acaba. Belki de siz görmeden bir şeyler yapmıştır erkek olan kardeşleri.

Ama kardeşi oldugunu biliyor onun anlayamadim ki.Onu bilemiyorum tabiki ama gene de bence o ergenlige girmedi ama tabi herzaman yanlarinda degiliz

Başka fikri olan var mi acaba?

Gozdetemizel

kedilerde annelik babalik kardeslik gibi duygular yok malesef bizdeki aile iliskileri gibi :)
Yarin obur gun kardesler ciftlesebilir bile.oyuzden cok huzursuzlanmayin.kardesi oldugunu biliyo diye biseyde oldugunu pek sanmam .

Yok yani demek istedigim kediler beraber büyüdü ya birbirlerinin kokularini biliyorlar taniyorlar ya genelde tanimadiklarini hic istemezler diye demek istedim yoksa aynen akrabalik ilişkileri yok