Kedim Çok Yiyor

Sevdakkus

8 aylık kedim mamasını çok sık yiyor ayrıca elimizde ne görürse ona vermemizi istiyor mama yetmiyor mu diye düşünüyorum

3 CEVAP

Aslında kediler doyduğu zaman yemez mesela kendi oglumdan pay biçiyorum yaş mama yaptım da yiyebildi kadarını yer ve mama kabında kalır azda olsa kilosu kaç acaba

Prenseslena

Mama kabına koyduğunuz mamanın miktarını yavaş yavaş azaltarak verebilirsiniz ve mama kabında mama bırakmayın o sizden gelip istesin o zaman gerektiği kadar mama koyup verebilirsiniz Ve bu süreçte ilgisini çekecek birşey bulabilirsiniz oyun oynayabilir yada camınıza kuş yemi koyarak ilgisini o yöne çekebilirsiniz

bappatan

Biz yemek yerken gerek masada gerek koltukta kedimiz yanaştığında ensesinde tutup aşağı indiriyorduk öğrenene kadar yaptık artık misafirlere bize hiç kimse yemek yerken gelmiyor sadece ona verileni yiyor. Kıyacaksınız ve öğreteceksiniz siz ona her elinizdeki mamayı vermediğinizde içiniz gideceğine ona bunu öğretirken biraz sert olun