Hamile Kedi İçin Ek Vitamin Gerekli Mi?

sinza

Merhaba, Kedimiz bir aylık hamile; N&D tahılsız mama; 2-3 günde bir Gimcat - Schesir yaş mama veriyoruz.Bunların dışında ek vitamin vs. takviye yapmamıza gerek var mıdır?

4 CEVAP

artemisluna

Nd yavru kedi maması kullanıyorsunuz di mi, eğer öyleyse bence şu an verdikleriniz yeterli, belki gimcat'in vitamin macunlarından verebilirsiniz arada.

sinza

ND yetişkin tahılsız kullanmaya devam ediyoruz; hamile kedi de yavru kedi mamasına geçme kuralı nereden çıktı; bu bir gereklilik midir? Tahılsız ND ler oldukça besleyici mamadır?

artemisluna

Elbette nd çok besleyici bir mama ama hamile bir kedinin kendinden başka beslemesi gereken yavruları da var ve daha fazla vitamin mineral ihtiyacı var, o sebeple hamilelik ve emzirme döneminde yavru maması verilir.

Gozdetemizel

Evet cat&kitten tarzi bi mamaya gecilmesi gerekli diye biliyorum yavrularin gelisimi acisindan