Yavru Kedimin Tüyünü Yuttum Yardım

Petsever3

7 haftalik kedimin iç-dış parazitini 3 gün önce yaptık,dış paraziti yapıldı diye doya doya öpüp sevdim ama hala endişeliyim tüyü yuttuğumdan eminim sokaktan alınma bir kedi değil evde doğdu dediğim gibi sadece parazit aşısı var haftaya diğer aşıları yapılacak şimdi tüyü bana zarar verebilir mi

10 CEVAP

pinarsert

Ben de bu konuda sıkıntıdayım her yerden kıl çıkıyor bir de 3 taneler. Yemeklerden, kıyafetlerden, yataklardan. Umarım sorun olmaz Allah'a emanet yaşıyoruz :D

Gozdetemizel

Pinar Hanim Allah’a emanetten ziyade Allah size guc kuvvet sabir versin.ben 1 tanesiyle zor basa cikiyorum.simdi yarin Turkiye’ye geliyorum diye butun koltuklari polar battaniyelerle kapattim :):) geldigimde cinnet gecirmiyim diye tum tedbirleri aliyorum suan.Allah bilsin bu 10 gun icinde nereler tuy olcak

Sarecansu

valla bizim bazen yemeklerin içinden çıkıyor kaldıki farketmeden bi sürü yutuyoruz sorun etmeyin alışın derim ben benim kızı dayanamayıp ısırınca falan hep ağzıma kaçıyor yani:D

izmir_pet

Tuy dgl gozle goremedigimiz tuylere yapismis parazitler kist yapar. İc dis parazit yapilmissa o tuy bize zarar vermez. Yedigimiz bicok sebze meyveden de o parazitleri aliyoruz icime zaten. İciniz rahat olsun. Eminim hepimiz bol bol tuy yutuyoruz farkinda olmadan:)

Gozdetemizel

Ay tuy yutun bosverin ben burda hamambocekleriyle imtihandayim.yemegin icinden benim sacim tuy falan ciksin yeterki :):):):)

cimcimeskim81

Benim bildiğim kadarıyla tüyleri parazit aşısı yapıldığı surece hic bir sıkıntı olmaz size zaten bir şey olması için kedinizin tüyünde değişik bir parazit var tam ismini bilmiyorum o kotu geliyor bize onun dışında zaten evde büyümüş bende sıkıntı olmaz

Gozdetemizel

Yani zaten kedi besledigimiz surece zaten farkinda olmadan bu tuyleri surekli yutuyoruz bence bukdr paniklemenize gerek yok.ustelik daha cok minik ve parazitlerini yapmissiniz.sokaga da salinmayan bi yavru olduguna gore bsy olmaz herlade

Leyl003

Şöyle düşünün günlük hayatta bir sürü toz yutuyoruz.. yastık yorgan kazaklarlarin tüyü ne kadar zararlıysa kedi tüyü de o kadar zararlı.. önemli olan parazitin olmaması.. yoksa bu tüyleri yutmak kaçınılmaz

pinarsert

İnanın çok zor ama çok eğlenceliymiş benim de 3 kediyle ilk deneyimim :)) Bu arada bizim de tüm koltuklarda polar battaniye var aşırı elektrikleniyorlar hayvanlar sürekli elektrik çarpıyorlar tüyler havada, değiştiricem kısa zamanda :))

Ayseaysecikk

Merak etmeyin iç/dış parazit aşısı yapıldığı ve zaman geçtiğine göre herhangi bir sıkıntı oluşturmaz. Hem zaten kedi besliyorsan o tüyler yutulacak. Kural gibi bir şey bu artık. :)