Hamile Kediye Hangi Mama?

yunusakca

Merhabalar,

Hamile bir kedim var durmadan miyavlayıp hırçınlaşıyor. Veteriner kullandığınız mamadan olabilir dedi. Hangi mamayı kullanmam lazım sizce?

13 CEVAP

Gozdetemizel

Bakin bilgi verilen evcil hayvan sitelerinde anneye ilk 1 ay kendi mamasiyla,1 aydan sonra ise yavru kedi mamasiyla kendi mamasini karistirarak vermek gerektigi yaziyo hep.1. Aydan sonra ilk gun %10 yavru mamasi ve annenin kendi yetiskin mamasi karistirilarak baslanmali ve her gun yavru mamasi %10 arttirilmalidir diyor.bu oranlari hekim daha iyi soyleyebilir diye dusunuyorum

yunusakca

Bu mamalardan birine bakıyorum sizce hangisi uygun

https://www.************/kedi-mamasi

Gozdetemizel

Yavru mamasi kullanmalisiniz diye biliyorum.bebeklerinde beslenmesi gerektigi icin anne karninda.ama hircinlasma neden mamaya bagli onu anlayamadim

yunusakca

https://www.************/kedi-mamasi

Sarecansu

profilinizdeki üründen memnunmusunuz?

artemisluna

Hırçınlığın mamayla alakası olacağını ben de sanmıyorum, şu an hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Gozdetemizel

Mama oneremem ama anneye kalsiyum ve protein destekli tahilsiz mamalar verilmeli diyorum.ekstra keci sutu yogurdu tuzsuz peynirler vs bence iyice arastirin ya da vet’e danisin

izmir_pet

Bicok markada yavru ve hamile mamasi olarak yaziyor. Mesela butceniz varsa ND hamile ve yavru mamasi guzeldir

izmir_pet

Advancenin de hamile ve yavrusu var, sutten kesilmis yavru mamalari vs cok fazla cesitleri var onlarada bakabilirsiniz. Royal caninin da cok cesidi var ama asla tavsiye etmem

yunusakca

Bu siteden almak istiyorum hangi ürünü önerirsiniz peki ;
köpek maması

yunusakca

Pardon köpeğime almıştım zaten kedi bakıyordum
kedi maması

Gozdetemizel

Ben gonderdiginiz sitede duzgun bi yavru mamasi goremedim.n&d urunleri var ama onlarin icinde de goremedim hep yetiskin mamasi.ayrica veterinerinizle gorustunuz mu sanirim hamileligin belli bi asamasinda kitten mamaya baslanmasi gerek.yavrularin yeterli kalsiyum protein vs yi alabilmesi icin

beatraxs

yıllardır [hills science plan kedi maması](https://www.************/hills-kedi-mamasi) kullanıyorum sizede önerim kaliteli madan şaşmayın