Parazit

Busenurozyurt

Arkadaşlar merhaba. Az önce bir haber okudum biraz tedirgin oldum. Kedi bağırsaklarında toksoplazma diye bir parazit varmış ve insanlarda körlüğe neden oluyormuş. Parazit aşılarını tam yaptırdığımız sürece bir sıkıntı olmaz değil mi?

6 CEVAP

SEYMADUMAN

dışarı da çıkmyorsa sıkıntı olmaz ve çiğ yemeklervermediğiniz sürece tavuğu vs.

LILI

evet bizde duyduk

Ya aşı olan kedide sıkıntı olmayacagini düşünüyorum.Ama gene de ben de şu konudan dolayı korktum biz kedilere bahcede bakiyoruz ve sonuc olarak disardalar arada eve giriyorlar ben her 3 ayda bir iç-dış parazitlerini yaptırıyorum ama dışarda yaşadıkları için 3 ayda bir olmasi uzun bir süre mi bilemedim korktum da acikcasi bu sebeple

srplzngl

Kedinizin dışkısını ağız yoluyla almıyorsanız endişelenmenize gerek yok. İyi yıkanmamış sebze ve meyvelerden toxoplasma kapma ihtimalimiz daha yüksek. Resim açıklamasını girin